Компанії майбутнього. Фредерік Лалу
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Компанії майбутнього - Фредерік Лалу страница 23

СКАЧАТЬ – від Уолл-стрит до Мейн-стрит. Плюралістичні Зелені методи дедалі більше втручаються не лише у світ некомерційних організацій, а й у бізнес. У таблиці нижче наведено ці чотири організаційні моделі, їхні досягнення та керівні метафори. Це показує поточний стан справ, з якого видно, що може з’явитися нова модель.

      Розділ 1.2. Про етапи розвитку

      У перебуванні на вищому рівні розвитку, по суті, немає нічого «кращого», так само, як підліток не є «кращим» за дитину, котра вчиться ходити. Однак факт залишається фактом: підліток спроможний зробити більше за малюка, бо він або вона здатен до складніших способів мислення, ніж маленька дитина. Будь-який рівень розвитку є нормальним; питання в тому, чи добре він годиться для виконання завдання, що його маємо під рукою.

Нік Петрі

      Зараз у нашому дослідженні буде доцільно зробити паузу, перше ніж ми почнемо говорити про Еволюційний Бірюзовий – наступний етап розвитку людської свідомості. Аби уникнути непорозумінь, нам потрібні деякі пояснення, щоб ліпше зрозуміти процес еволюції. Часом, коли люди вперше розкривають для себе поняття послідовних етапів еволюції людства, вони настільки захоплені цим відкриттям, що, як правило, вживають його безсистемно, надміру спрощуючи реальність, щоб вона відповідала моделі. В інших воно викликає протилежну реакцію: їм некомфортно з моделлю, якою можна послуговуватися з метою чіпляти на людей ярлики та «класти» їх у різні коробки.

      Спочатку позбудьмося одного потенційного непорозуміння, а саме – думки, яка змушує людей почуватися незручно. Думки про те, що послідовні етапи розвитку можуть означати, що якісь люди чимось є кращі за інших. Це занепокоєння обґрунтоване. Як людська раса, ми завдали одне одному чимало шкоди колоніалізмом, рабством, расизмом і статевою дискримінацією, котрі відбувалися під гаслом, що одна група «краща» за іншу.

      Людська свідомість розвивається в послідовних стадіях; неможливо відкинути величезний масив доказів, що свідчать на користь цієї реальності. Проблема полягає не в реальності стадій, а в тому, як ми бачимо ці сходи. Ми створюємо собі проблему, вважаючи, що пізніші стадії чимось є «кращі» за ранні; набагато кориснішою була б інтерпретація їх як «більш складних» способів взаємодії зі світом. Наприклад, особистість, яка керується Плюралістичним Зеленим світоглядом, може об’єднати конфліктні позиції людей, на що особа з Імпульсивними Червоними поглядами, скоріше за все, не здатна. Водночас, кожен рівень має свої власні світлі й темні боки, корисні і шкідливі прояви. Наприклад, Помаранчевий модернізм завдає планеті такої шкоди, на яку не здатні були попередні стадії.

      Уникнути засудження тих чи тих стадій можна і визнавши, що кожна з них добре пристосована до певних умов. Якби ми були охоплені громадянською війною і головорізи нападали на кожен будинок, Імпульсивно-Червона парадигма стала б найкращим способом мислення й дій для самозахисту. З іншого боку, в мирний час у постіндустріальному СКАЧАТЬ