Компанії майбутнього. Фредерік Лалу
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Компанії майбутнього - Фредерік Лалу страница 1

СКАЧАТЬ гатому дослідницькому матеріалі й поки що є найближчою до відповіді на це питання. Це читання, що стимулює і надихає!»

Роберт Кіґан, професор із навчання дорослих у Гарвардському університеті й автор книжки «Більше ніж над нашими головами»

      «Такі книжки, як “Компанії майбутнього”, приходять лише раз на десять років. Яскрава та широкомасштабна, вона є великою знахідкою для освіченішого століття. Те, як у ній розкривається організаційна модель майбутнього, запаморочує голову і вселяє великі надії».

Норман Вульф, автор книги «Живі організації»

      «Вичерпний, дуже практичний опис сформованого бізнесового світогляду. Це все, що вам треба знати про створення нової організаційної парадигми!»

Річард Барретт, голова й засновник Центру знань Барретта

      «Фредерік Лалу зробив чудову послугу діловим людям та професіоналам у всьому світі. Він розповів про краще майбутнє для компаній, описуючи в корисних деталях виняткові передові методики сьогодення».

Білл Торберт, автор книжки «Пізнання дією»

      «“Бірюзова” компанія Фредеріка Лалу є аж надто близька до моделі того, що я називаю «“відомою компанією”, як я переконаний, – такою організацією, котра не лише процвітає у парадигмі колективної думки, що склалася, а й допомагає у її розгортанні».

Джон Ренеш, футуролог, засновник компанії «Творців майбутнього» та автор 14 книжок, зокрема й «Велике дорослішання»

      «Мірою того як швидкість змін зростає в геометричній прогресії, старі способи організації та освіти, засновані на продуктивності й повторенні, відмирають. Фредерік Лалу – один з небагатьох лідерів менеджменту, який досліджує, що буде далі. Цим він значно відрізняється від інших».

Білл Дрейтон, засновник «Ашока: новатори для громадськості»

      Передмова

      Ця книга – дуже важлива, вона має велике значення у багатьох сенсах: це стосується як новаторських досліджень, аналітики, рекомендацій та пропозицій, що в ній зроблено, так і не менш поважних питань і проблем, які вона порушує. Вона, без сумніву, є на передньому плані серед праць такого типу, що їх ми бачимо дедалі частіше, а саме – праць, пов’язаних з надзвичайно глибокими змінами в свідомості, культурі й соціальних системах, які ми спостерігаємо наразі в дедалі більшій кількості на даному етапі людської (по суті, космічної) еволюції. Праця Фредеріка Лалу приділяє особливу увагу цінностям, практикам та структурі компаній – великих і малих, якими, здається, рухає ця незвичайна трансформація у свідомості, що відбувається в цілому світі. Автор пропонує дуже докладний і практичний опис – по суті, довідник – для людей, які вважають, що нинішня парадигма управління є глибоко обмежена, і прагнуть принести якомога більше усвідомлення у процес створення компаній, але запитують себе, чи можливо це і як це зробити.

      Книжка надзвичайно практична, але не обманюйте себе: вона міцно ґрунтується на теорії еволюції та розвитку. Книги, які описують широке перетворення свідомості, не лише в організаціях, а й у суспільстві, з’явилися щонайменше три десятиліття тому. Це такі новаторські роботи, як «Змова Водолія», «Переломний момент», «Екологізація Америки» тощо. Проте існує основна, дійсно глибока відмінність: дослідження у теорії розвитку й далі вказують, із чимраз більшою впевненістю, що те, що раніше розглядали як одну велику трансформацію у свідомості та культурі, в останні чотири-п’ять десятиліть насправді складається з двох основних перетворень, що виникають послідовно і відомі під різними назвами, як-от плюралістичне й інтегральне, індивідуалістичне й автономне, «Людина-Бонд» та «еластичний потік», зелене й бірюзове, порядок 4.5 і порядок 5.0 абощо. І як усе глибше усвідомлюють дослідники процесів розвитку, ці два перетворення є просто останніми у довгій лінії трансформацій свідомості, котрі, якщо злегка змінити, наприклад, терміни Жана Ґебсера, називаються Архаїчним, Магічним (Племінним), Міфічним (Традиціоналістичним), Раціональним (Модерн), Плюралістичним (Постмодерн) та Інтегральним (Пост-постмодерн).

      Кожен із цих етапів розвитку відбувся з людством навзагал, і сьогодні його проходить кожна людина окремо, починаючи з першого етапу й по суті доходячи до середнього рівня розвитку у її або його культурі (в одних він нижчий, у інших – вищий). Кожен із цих спільних етапів має свій набір цінностей, потреб, мотивацій, моральних установок, світоглядів, структур его, соцієтальних типів, культурних комплексів та інших засадничих характеристик. Дві основні трансформації, що їх я вже згадав, є останніми у переліку: плюралістичний етап, що з’являється в 1960-ті роки, позначивши початок постмодернізму, і останнім часом (поки що дуже нечасто) інтегральний етап, який народжується, знаменуючи початок фази – хай якою вона буде – що йде за постмодернізмом та його чільними принципами.

      Докорінна відмінність, яку я маю на увазі, полягає в тому, що більшість книжок, що віщували перетворення суспільства, написано з постмодерністського погляду і подають дуже спрощене уявлення про еволюцію людини. Книга Лалу веде СКАЧАТЬ