Название: Компанії майбутнього
Автор: Фредерік Лалу
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Управление, подбор персонала
isbn: 978-617-12-3024-8,978-617-12-2469-8
isbn:
Також візьмемо до уваги, що люди, які перебувають на тій самій стадії (або грають ті самі ноти), можуть бачити світ геть зовсім по-різному, попри те, що мають схожі когнітивні, моральні або психологічні характеристики. Правий ортодоксальний християнин і лівий профспілковий лідер можуть оперувати тією самою безліччю Жовтих Конформістських догм, але майже в кожному питанні доходитимуть протилежних висновків. Показний комерсант із Уолл-стрит, учений-інтроверт та модний дизайнер-графік не знайдуть спільних тем, хоч усі троє, ймовірно, дивляться на світ крізь Успішні Помаранчеві лінзи. Ми можемо розвиватися вертикально, інтегруючись до поглядів пізнішої стадії, але так само маємо і простір для горизонтального розвитку – скажімо, від нетерпимих та недалеких до шляхетних і відкритих поглядів Жовтої парадигми.
Зміна стадій
Що спонукає людину відкритися пізнішому, більш складному етапові розвитку свідомості? Згідно з дослідженнями, спусковим гачком для вертикального зростання завжди виступає великий життєвий виклик, з яким не можна впоратися, маючи нинішній світогляд. Стикнувшись із такою проблемою, ми можемо вибрати один із двох підходів: дорости до складнішого погляду на світ або спробувати не зважати на проблему, часом ще дужче чіпляючись за наявний світогляд (ба навіть скочуючись до заспокійливої простоти попередньої стадії).
Кожен виклик, з яким ви стикаєтеся в житті, – це роздоріжжя. У вас є вибір, яким шляхом іти далі – назад, уперед, капітуляція або перемога.
Візьмімо перехід від Конформістського Жовтого до Успішного Помаранчевого світогляду. Коли людина відчуває свою вірність кільком групам (наприклад, сім’я, друзі, робота, церква) і норми двох чи більше з наведених груп заходять у конфлікт, конформістський світогляд вичерпує себе. Ніщо не може бути правильним і хибним водночас. У відповідь можна вибрати один з наборів переконань і залишитися з однією групою, зрікшись інших, або почати ставити під сумнів справедливість наявних правил.
Когнітивно, психологічно та морально перехід до нового етапу є справжнім подвигом. Потрібна неабияка мужність, щоб відкинути старі істини та почати експериментувати з новим світоглядом. Деякий час усе може здаватися непевним і заплутаним. Може з’явитися й відчуття самотності, оскільки інколи у процесі переходу ми можемо втратити близькі взаємини з друзями й родичами, котрі більше не можуть розраховувати на нас. Дозрівання до нової стадії свідомості – це завжди дуже особистий, унікальний і дещо таємничий процес. Тут не може бути жодного примусу. Нікого не можна змусити розвинути свою свідомість, навіть із добрими намірами. Це сувора істина для тренерів та консультантів, які бажають допомогти керівникам організацій прийняти більш складний світогляд, лише спираючись на силу переконання. Що можна зробити, то СКАЧАТЬ