Название: Компанії майбутнього
Автор: Фредерік Лалу
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Управление, подбор персонала
isbn: 978-617-12-3024-8,978-617-12-2469-8
isbn:
Помаранчевий світогляд вважає, що компанії мусять діяти згідно з поглядами акціонерів. Першочерговим завданням керівництва (а на думку декого – єдиним) є збільшення прибутку інвесторів. Посилання на «невидиму руку ринку» Адама Сміта часто використовують, щоб пояснити, як від цього у довгостроковій перспективі виграють усі інші акціонери. Зелені організації наполягають на тому, що серед зацікавлених сторін не повинно бути такої ієрархії. Компанії відповідають не тільки перед інвесторами, а й перед менеджментом, співробітниками, клієнтами, постачальниками, місцевими громадами, суспільством загалом та довкіллям. Завдання керівництва полягає у тому, щоб досягти правильного компромісу, за умов якого усі зацікавлені сторони процвітатимуть.
Кожна велика організація сьогодні має опублікувати звіт про корпоративну соціальну відповідальність. Зелені компанії потрактовують свою соціальну відповідальність як невід’ємну частину бізнесу, на противагу своїм Помаранчевим колегам, котрим такі звіти часто здаються зобов’язаннями, що відвертають від справи. Соціальна відповідальність часто є підґрунтям їхньої місії і тим самим забезпечує їх мотивацією, що спонукає запроваджувати зміни і ставати кращими корпоративними громадянами. Зелені компанії працюють зі своїми постачальниками в країнах, що розвиваються, з метою поліпшити місцеві умови праці та запобігти дитячій праці; вони намагаються зменшити викиди вуглекислого газу та використання води; намагаються зробити все, щоб їхня продукція перероблялась, і зменшують обсяги упаковки. Лідери Зелених компаній стверджують, що рішення, прийняте з увагою до позиції геть усіх зацікавлених сторін, може обійтися дорожче, але в довгостроковій перспективі дасть вищий прибуток усім учасникам, зосібна й акціонерам.
Успішний Помаранчевий світогляд бачить організації як машини, натомість панівною метафорою у Плюралістичних Зелених компаніях є родина. Послухайте лідерів Зелених організацій – і ви неодмінно помітите, як часто ця метафора спливає в тій чи цій формі: співробітники є частиною однієї родини, вони тримаються разом, готові допомагати одне одному і стати одне за одного. У Southwest Airlines одним з восьми приписів для співробітників є «прийняти сім’ю Southwest Airlines», що демонструє «душу служителя». DaVita, провідний оператор діалізних центрів, який дуже послідовно застосовує Зелені організаційні принципи та методи,[18] вживає іншу метафору. Попри свої великі розміри, компанія називає себе Селом, а власних співробітників, яких налічується 41 тисяча, – громадянами. СКАЧАТЬ
18
Стенфордське бізнес-дослідження компанії