Название: Компанії майбутнього
Автор: Фредерік Лалу
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Управление, подбор персонала
isbn: 978-617-12-3024-8,978-617-12-2469-8
isbn:
[На Бірюзовій стадії] его стає більше ніж змінною, та менше ніж абсолютною величиною.
Приборкання страхів его
Кожен перехід відбувається, коли ми здатні досягти вищого погляду, з якого бачимо світ у ширшій перспективі. Подібно до того як риба вперше бачить поверхню води, коли вистрибує з неї, досягнення нового погляду вимагає від нас відчужитися від чогось, що нас досі оточувало. Наприклад, перехід до Конформістської Жовтої парадигми відбувається тоді, коли людина, яка керується Імпульсивним Червоним світоглядом, засвоює правила, що дозволяють їй відійти від імпульсивного задоволення власних потреб; перехід до Успішної Помаранчевої парадигми відбувається, коли Жовта особистість відокремлює себе від групових норм. Перехід до Еволюційної Бірюзової стадії можливий, коли ми навчаємося відокремлювати себе від нашого власного его. Дивлячись на наше его з відстані, ми можемо раптом побачити, як його страхи, амбіції і бажання часто керують нашим життям. Ми можемо навчитися зводити до мінімуму свою потребу контролювати, мати гарний вигляд, відповідати якимсь стандартам. Ми більше не зливаємося з нашим его і не дозволяємо його страхам рефлекторно контролювати наше життя. При цьому ми стаємо здатні почути голос мудрості з інших, більш глибоких частин нашої особистості.
Страх є найдешевшою кімнатою в будинку. Мені б хотілося бачити, що ви живете у кращих умовах.
Що замінює страх? Здатність довіритися багатству життя. У підмурівку всіх філософських традицій лежить твердження, що є два способи прожити життя: у страху та злиднях або в довірі й достатку. На Еволюційній Бірюзовій стадії ми перетинаємо цю прірву і навчаємося зменшувати нашу потребу контролювати людей та події. Ми доходимо думки, що навіть якщо трапляється якась несподіванка чи якщо ми припускаємося помилок, зрештою все буде добре. А якщо ситуація складеться інакше, життя дасть нам шанс навчитися й розвиватися далі.
Внутрішня правота як компас
Будучи злиті з нашим его, ми змушені ухвалювати рішення під впливом зовнішніх чинників: що про нас можуть подумати інші або яких результатів можна досягти. З позиції Імпульсивної Червоної парадигми, найкращим рішенням є таке, СКАЧАТЬ
22
Якщо спростити ще дужче: люди, які бачать світ по-іншому, – слабаки, з яких треба зискувати (Червона стадія); єретики, котрих треба навернути на істинний шлях (Жовта); ідіоти, які не знають, як грати успішно (Помаранчева); нетолерантні люди, що не дадуть усім право голосу (Зелена).