Название: Компанії майбутнього
Автор: Фредерік Лалу
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Управление, подбор персонала
isbn: 978-617-12-3024-8,978-617-12-2469-8
isbn:
«З переходом до раціоналістичної та світоцентричної моралі ми бачимо підйом модерних визвольних рухів: звільнення рабів, жінок, недоторканних. Правильним стає не те, що правильно для мене, мого племені, моєї міфології чи релігії, а те, що є справедливим і правильним для всіх людей незалежно від раси, статі, касти або віросповідання.
І, таким чином, лише протягом століття, приблизно з 1788 до 1888 року, рабство опинилося поза законом й було усунуте з будь-якого раціоналістичного індустріального суспільства на землі. І в дотрадиційній/егоцентричній [Червоній], і у традиційній/етноцентричній [Жовтій] моралі рабство вважається за цілком прийнятне, оскільки рівна гідність поширюється не на всіх людей, а лише на представників вашого племені й раси або тих, які вірять у обраного вами Бога. Одначе з посттрадиційної позиції рабство є просто неправильним, нестерпним…
З майже однакових причин ми бачимо підйом фемінізму та жіночого руху в культурному масштабі, що, як правило, починається… з публікації книжки Мері Волстонкрафт 1792 року; по суті, це поклало початок періоду численних визвольних рухів.
Демократія теж була радикальним нововведенням величезного масштабу. Стародавні греки не мали такого універсалізму. Згадаймо, що в грецьких “демократіях” кожен третій був рабом, жінки та діти були майже рабами; аграрне суспільство не може підтримувати емансипацію рабів».[14]
Наприкінці ХVIII та у ХІХ століттях лише невелика еліта керувалася цією Плюралістичною Зеленою парадигмою, але вона мала потужний вплив на формування західного мислення. У ХХ столітті кількість прихильників цього світогляду неухильно зростала, а в контркультурних 1960 – 1970-х роках деякі люди сприйняли його з надмірним ентузіазмом. Якщо Помаранчева парадигма сьогодні переважає у бізнесі та політиці, то Зелена помітно наявна в постмодерністській академічній думці, у некомерційних організаціях, а також серед соціальних працівників і громадських діячів.
Люди, які сповідують цей світогляд, цінують стосунки вище за результати. Наприклад, якщо Успішна Помаранчева парадигма виступає за те, щоб униз спускалися рішення, ухвалені нагорі й засновані на об’єктивних фактах, висновках експертів та моделюванні, то Плюралістична Зелена прагне, щоб процеси рухалися знизу вгору, а інформація СКАЧАТЬ
14
Незрідка в історії ми знаходимо ідеї, як-от демократія в Стародавній Греції, що були попереду свого часу, тобто попереду центру ваги розвитку людей у певний момент часу. Для того щоб процвітати, ці ідеї мусили чекати, доки їх наздожене еволюція, щоб забезпечити правильну «культурну утробу», як це називає американський філософ Річард Тарнас: