Компанії майбутнього. Фредерік Лалу
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Компанії майбутнього - Фредерік Лалу страница 30

СКАЧАТЬ коротшою, ніж в інших групах».[26]

      Судячи з усього, закон еволюції залишається справедливим стосовно Еволюційної Бірюзової парадигми так само, як щодо інших: чим складніший наш світогляд та когнітивні здібності, тим ліпше ми можемо впоратися з проблемами, з якими стикаємося.

      Компанії керуються або страхами его, або любов’ю душі. Річард Барретт

      То є обнадійлива новина для компаній, особливо, коли не тільки окремі особи у них, а й самі організації застосовують Бірюзові принципи та методи. Виходячи з наших знань про те, як працюють за Бірюзовим світоглядом окремі люди, ми можемо висунути деякі припущення, що могли б допомогти визначити Бірюзові компанії. Приборкання его може мати глибокі наслідки для структури та роботи організацій. Чимало нинішніх корпоративних хвороб викликані поведінкою, продиктованою переляканим его: інтриги, бюрократичні правила й процеси, нескінченні наради, аналітичний параліч, надмірне нагромадження інформації та її засекречення, видавання бажаного за дійсне, нехтування проблем, брак щирості, бункери і внутрішня боротьба, зосередження центрів ухвалення рішень нагорі тощо. У Бірюзових компаніях, де вплив его менший, можемо сподіватися на те, що деякі з цих корпоративних хвороб залишаться позаду. У більш загальному сенсі, ставлення до влади може кардинально змінитися. Коли довіра замінює страх, чи залишиться ієрархічна піраміда найкращою організаційною структурою? Чи будуть нам потрібні усі правила й політика, докладні бюджети, цілі та дорожні карти, що нині дають керівникам відчуття контролю? Можливо, коли страхи его заберуться з дороги, з’являться простіші способи управляти компаніями.

      Оскільки люди на Бірюзовій стадії вивчають покликання свого життя, вони, ймовірно, приєднуватимуться лише до тих організацій, які матимуть зрозумілу і шляхетну мету. Можна очікувати, що керівним принципом для організаційного процесу ухвалення рішень буде радше мета, ніж прибутковість, зростання чи частка на ринку. Справедливо також припустити, що Бірюзові компанії прагнутимуть цілісності та єднання організаційної спільноти і стануть місцями, де підтримуватимуть стремління людей бути самими собою на роботі й разом з тим долучитися до сприятливих для них стосунків.

      Подані гіпотези засновано на тому, щÓ ми знаємо про людей, котрі сприймають світ крізь об’єктив Бірюзової парадигми. На щастя, сьогодні можемо рухатися повз домисли. Друга частина цієї книги розповідає про компанії, які вже працюють за цією парадигмою. У ній розглядаються структури, методи та культури десятка незвичайних новаторів і подано детальний опис того, який вигляд Бірюзова модель може мати на практиці. Це шаблон, готовий до копіювання, наслідування й поліпшення тими, хто вважає, що покликаний допомогти прийти в цей світ людянішим організаціям, які відповідають нашим потребам.

      Частина 2

      Структура, практики й культура Бірюзових компаній

      Розділ СКАЧАТЬ



<p>26</p>

Clare W. Graves, The Never Ending Quest (Santa Barbara: ECLET Publishing, 2005), 371.