Бути щасливіше. Сьогодні. Зараз. Завжди. Тал Бен-Шахар
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Бути щасливіше. Сьогодні. Зараз. Завжди - Тал Бен-Шахар страница 14

Название: Бути щасливіше. Сьогодні. Зараз. Завжди

Автор: Тал Бен-Шахар

Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»

Жанр: Иностранные языки

Серия:

isbn: 978-617-12-1205-3, 978-617-12-1206-0, 978-617-12-0842-1, 978-0-07-149239-3

isbn:

СКАЧАТЬ або написати про щось інше. Час від часу переглядайте наново все написане, – робити це можна раз в три місяці, раз на рік або раз на два роки.

      Медитація про щастя

      Завдяки науковим дослідженням на кшталт тих, які проводили Герберт Бенсон, Джон Кабат-Зінн і Річард Девідсон, з’ясувалося, який сильний вплив справляє на нас регулярна медитація.

      Медитуйте! Знайдіть який-небудь затишний куточок. Умостіться на стільці або підлозі, згорнувши навхрест ноги. Перевірте, чи зручно вам сидіти, спину й шию тримайте прямо. Очі можна заплющити або ж не заплющувати їх.

      Увійдіть у стан спокою – глибоко вдихайте повітря носом або ротом так, щоб з кожним вашим вдихом повітря заповнювало весь простір у животі, і повільно через ніс або рот випускайте його назовні.

      Подумки проскануйте своє тіло. Якщо в якому-небудь конкретному місці відчувається напруження, спрямуйте дихання туди, щоб його розслабити. Потім – упродовж щонайменше п’яти і щонайбільше двадцяти хвилин – зосередьте всю свою увагу на тому, щоб дихати повільно й глибоко. Якщо ви відчуєте, що втрачаєте концентрацію і ваші думки несуться ген-ген, просто й без жодних зусиль поверніть думки в колишнє русло і знову сконцентруйтеся на диханні.

      Дихаючи й далі глибоко, зосередьтеся на якій-небудь позитивній емоції. Можна викликати в уяві якийсь момент, коли ви були особливо щасливі, – хай то хвилини наодинці з коханою людиною або солодка мить, коли ви отримали підвищення по службі. Десь півхвилини або трохи довше, але не більше п’яти хвилин, ще і ще раз переживайте заново ці позитивні емоції, нехай вони розквітнуть у вашій душі. Можливо, згодом – особливо після того, як ви привчитеся виконувати цю вправу регулярно, – вам уже не доведеться уявляти собі якийсь конкретний випадок; у вас з’явиться здатність будити в собі позитивні емоції, просто вимовивши подумки слова: «Щастя, спокій і радість».

      Перетворіть медитацію на ритуал. Відведіть на неї від десяти хвилин до години щодня – вранці, коли ви прокидаєтеся, в обід або після полудня. Після того як ви якийсь час регулярно помедитуєте, то, ймовірно, вам достатньо буде однієї-двох хвилин занять, щоб скористатися деякими перевагами цієї вправи. У будь-який момент, коли ви відчуєте, що ви пригнічені або засмучені, чи коли просто захочете насолодитися миттю спокою або радості, ви можете зробити кілька глибоких вдихів і відчути прилив позитивних емоцій. В ідеалі займатися медитацією потрібно в якому-небудь затишному куточку, але робити це можна де завгодно – коли ви подорожуєте потягом, або сидите на задньому сидінні таксі, або й за своїм робочим столом.

      3

      Як пояснити, що таке щастя

      Щастя – це сенс і мета життя, єдине прагнення й кінцева мета людського існування.

Аристотель

      Усім нам знайома неспинна цікавість дітей. Варто тільки дитині зацікавитися певним явищем у навколишньому сповненому чудес світі – і її вже не зупинити. Чому падає дощ? Чому вода піднімається на небо? СКАЧАТЬ