Бути щасливіше. Сьогодні. Зараз. Завжди. Тал Бен-Шахар
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Бути щасливіше. Сьогодні. Зараз. Завжди - Тал Бен-Шахар страница 16

Название: Бути щасливіше. Сьогодні. Зараз. Завжди

Автор: Тал Бен-Шахар

Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»

Жанр: Иностранные языки

Серия:

isbn: 978-617-12-1205-3, 978-617-12-1206-0, 978-617-12-0842-1, 978-0-07-149239-3

isbn:

СКАЧАТЬ проте система, що «відповідає за почуття й емоції», не функціонувала.

      Життя Еліота стало догори дриґом. До операції він був щасливим чоловіком і успішним адвокатом, але після операції, попри те, що «раціональний мозок» його не був пошкоджений, поведінка Еліота попсувала стільки крові ближнім, що від нього пішла дружина, він втратив роботу і дуже довго не міг знайти нову. Але що вражало найдужче у його нещасті, так це його апатична реакція на те, що діялося: його більше не цікавила ані кар’єра, ані сім’я.

      Якби ми були позбавлені емоцій і, відповідно, спонук до дії, ми б нічого не прагнули. Нам були би байдужі наші думки і вчинки, а також їхні наслідки. Оскільки емоції – це основа мотивації, то вони природним чином виконують центральну роль у спонуках, які змушують нас прагнути щастя.

      Однак просто бути здатним до переживання будь-яких емоцій недостатньо. Для щастя нам потрібно переживання позитивних емоцій; насолода – це найважливіша передумова повноцінного життя. Як стверджує психолог Натаніель Бранден, «насолода – це не розкіш, а глибока психологічна потреба». Якщо в житті людини немає й ознаки якоїсь втіхи і вона постійно відчуває душевний біль, то про жодну можливість щастя не може бути й мови.

      Коли я говорю про насолоду, я аж ніяк не маю на увазі переживання постійного «піку» або екстазу. Усі ми відчуваємо емоційні піднесення і спади. Час від часу, переживаючи втрату або невдачу, ми засмучуємося, але це не заважає нам і далі жити щасливим життям. Насправді нереалістично було б сподіватися, що все наше життя пройде на вершині щастя; це неминуче призведе до розчарування і почуття власної неповноцінності, а отже, до негативних емоцій. Для того щоб бути щасливим, не треба безперервно відчувати екстаз, не потрібні для цього й суцільні позитивні емоції[13].

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      Примітки

      1

      Визначення взято з «Маніфесту позитивної психології», уперше опублікованого 1999 року. Ось як це визначення звучить повністю: «Позитивна психологія – це наука про оптимальне функціонування людини. Вона покликана вивчати й пропагувати ті чинники, які сприяють щасливому життю окремих індивідів і спільнот. Позитивна психологія як особливий напрям у науці являє собою новий підхід з боку вчених психологів, у межах якого пропонують зосередити максимум уваги на витоках психічного здоров’я і таким чином відкинути колишній підхід, який наголошував на хворобах і розладах». Повний текст маніфесту можна знайти на інтернет-сторінці: http://www.ppc.sas.upenn.edu/akumalmanifesto.htm. СКАЧАТЬ



<p>13</p>

У третій медитації я поясню більш детально, у чому полягає різниця між емоційними злетами або падіннями і глибоким відчуттям щастя.