Название: Компанії майбутнього
Автор: Фредерік Лалу
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Управление, подбор персонала
isbn: 978-617-12-3024-8,978-617-12-2469-8
isbn:
Засновники Бірюзових компаній вживають іншу метафору на позначення робочих місць, що їх вони прагнуть створити. Навдивовижу часто вони говорять про свої організації, як про живий організм, або живу систему. Життя, у всій своїй еволюційній мудрості, управляє екосистемами незбагненної краси, постійно розвивається в бік більшої цілісності, складності та свідомості. Зміни в природі відбуваються всюди, увесь час, завдяки силі, що сама себе організує, йде від кожної клітини і кожного організму й не потребує централізованого керівництва та контролю, щоб віддавати накази чи тягнути важелі.
Ця метафора відкриває нові обрії. Уявіть собі, якими стали б компанії, якби ми припинили проектувати їх у вигляді бездушних та неповоротких машин. Чого могли б досягти і які відчуття викликали б вони у працівників, якби ми ставилися до них, як до живих систем, якби дозволяли їм підживлюватись еволюційною потугою самого життя?
Три відкриття Еволюційних Бірюзових компаній
Аналіз практичних взірців перших Бірюзових організацій, що їх вивчали заради цієї книжки, виявив три чільні відкриття:
• Самоврядування. Бірюзові компанії знайшли ключ для ефективної роботи, навіть у великих масштабах, у системі, заснованій на взаєминах однодумців без потреби в ієрархії або консенсусі.
• Цілісність. Компанії завжди мають місця, що заохочують людей показувати своє вузьке «професійне» «Я», а решту залишати біля дверей. Вони нерідко вимагають від нас показувати чоловічу рішучість, проявляти відвагу й силу, приховувати сумніви і слабкі місця. Раціональність править, як король, тимчасом як емоційна, інтуїтивна та духовна частини нашої особистості часто почуваються небажаними й недоречними. Бірюзові компанії розробили послідовний набір методів, які спонукають нас повернути свою внутрішню цілісність і стати на роботі тими, ким ми є насправді.
• Еволюційна мета. Вважається, що Бірюзові компанії живуть власним життям і мають своє відчуття напрямку руху. Замість намагатися передбачати і контролювати майбутнє, працівникам організації пропонують вслухатися та зрозуміти, якою прагне бути компанія, якій меті вона хоче служити.
Кожне з цих відкриттів проявляє себе у низці конкретних щоденних методів, що відхиляються – іноді трохи, подекуди радикально – від традиційно прийнятих методів управління. Ці методи будуть описані у наступних розділах і проілюстровані історіями та прикладами з реального життя перших Бірюзових компаній. Розділи 2.2. і 2.3 розглядають самоврядування, розділи 2.4 і 2.5 докладно розповідають про методи, що їх використовують для досягнення цілісності, а розділ 2.6 присвячено еволюційній меті. У розділі 2.7 обговорюється організаційна культура – «м’який» аспект Бірюзової організаційної моделі.
Читачі, котрі хочуть дістати загальне уявлення про різні методи, можуть прочитати Додаток 4, де стисло СКАЧАТЬ