Название: Компанії майбутнього
Автор: Фредерік Лалу
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Управление, подбор персонала
isbn: 978-617-12-3024-8,978-617-12-2469-8
isbn:
Сьогодні таку стадію, як правило, переживають діти від 3 до 24 місяців. Це час, коли вони набувають сенсомоторної («Коли я кусаю палець – це не те саме, коли я кусаю ковдру») й емоційної («Я – не моя мати, хоча в її присутності я відчуваю себе напрочуд безпечно») диференціації. За умови належного виховання більшість дітей проходить цю стадію.
Імпульсивна або Червона парадигма[6]
З історичного погляду, перехід до Імпульсивної або Червоної парадигми став для людства іншим важливим кроком уперед. Близько 10 тисяч років тому він створив перші вождівства та протоімперії. З цієї парадигми також утворилися перші форми організаційного життя (які я називатиму Червоними компаніями).
Людське «Я» тепер повністю сформувалося, і люди нині відокремлюють себе від інших та світу. Спочатку це усвідомлення лякає: вперше смерть стає реальною. Якщо я тільки невелика частина, окрема від цілого, я можу постраждати або померти. Світ на цьому етапі розглядається як небезпечне місце, де задоволення потреб залежить від жорстокості й сили. Сила стає світовою валютою. Якщо я могутніший за тебе, то можу вимагати, щоб мої потреби задовольнялися; якщо ти сильніший, то я підкорятимуся, сподіваючись на твою опіку. Спектр емоцій усе ще досить грубий, і люди часто висловлюють свої потреби через спалахи гніву і насильство. Одна людина, як правило, не знає про почуття інших. Її орієнтація, як і раніше, в основному спрямована у теперішній час – я хочу це та хочу зараз, але ця стратегія може трохи поширюватися й на майбутнє за допомогою простих стратегій з використанням сили, управління або підкорення. Є розуміння простих причинно-наслідкових зв’язків, таких, як винагорода і покарання. Мислення формують полярні протилежності, а це створює чорно-білий світогляд, наприклад, сильний/слабкий, я хочу/ти хочеш.
З виокремленням «Я» стає можливою рольова диференціація – іншими словами, виразний поділ праці. Тепер є вождь і пересічні члени племені. Рабство набуває широких масштабів, тепер певну роботу можна доручити ворогам з інших племен, які були розгромлені й потрапили в полон. Ув історичній перспективі це призводить до появи вождів, які управляють не лише сотнями, а й тисячами чи десятками тисяч людей. Функціонування Імпульсивної СКАЧАТЬ
6
Ця стадія відповідає «самозахисній» у Левінджер та Кук-Ґройтер, «імперській» у Кіґана, «опортуністичній» у Торберта, «CP» у Ґрейвза, «червоній» за «Спіральною динамікою», «преопераційній» (концептуальній) у Піаже, «егоцентричній» у Вейд та ін.