Компанії майбутнього. Фредерік Лалу
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Компанії майбутнього - Фредерік Лалу страница 10

СКАЧАТЬ це до вас? Або, якщо ви вже керуєте організацією, великою чи малою, і розглядаєте питання про перехід до цієї нової парадигми, як почати цей процес і залучити до нього колег? Ось декотрі з питань, яким присвячено третю частину книжки.

      Якщо ми хочемо подолати серйозні проблеми нашого часу, нам знадобляться нові типи компаній – більш цілеспрямовані підприємства, людяніші школи, більш продуктивні неприбуткові організації. Кожен, хто виходить за рамки і наважується створити щось нове, може зустріти опір і дістати ярлики ідеаліста або дурня. Антрополог Марґарет Мід одного разу сказала: «Не варто сумніватися в тому, що жменька відданих справі людей може змінити світ. По суті, в історії завжди так і було». Якщо ви один з них і відчуваєте, що покликані створити продуктивніший, людяніший і цілеспрямованіший простір для праці, то я сподіваюся, що ця книга додасть вам впевненості у ваших силах. Можливо, вона стане практичним посібником у вашій роботі. Не сумніваюся, що світ уже готовий і чекає на вас.

      Частина 1

      Еволюція компаній в історичній перспективі

      Розділ 1.1

      Зміна парадигми: організаційні моделі минулого й сучасності

      Бачити не означає розуміти, розуміти – означає бачити!

      Ви бачите речі не такими, якими вони є, а такими, якими ви є.

Ерік Баттерворт

      Чи можемо ми створити компанії, вільні від патологій, що занадто часто проявляються на робочому місці? Вільні від політики, бюрократії та чвар; вільні від стресу й емоційного вигоряння; вільні від покори обставинам, обрáз та апатії; вільні від позерства нагорі та важкої й нудної праці внизу? Чи можна винайти організації, щоб розробити нову модель, яка робить працю продуктивною, здатною давати задоволення та наповненою змістом? Чи можемо ми створити людяніші робочі місця – школи, лікарні, підприємства й неприбуткові організації, де годні розквітнути наші таланти, а наші покликання можуть бути винагороджені?

      Якщо ви є засновником або керівником компанії і прагнете створити такі умови праці, то від вашої відповіді на це питання залежить дуже багато! Чимало тих, хто вас оточує, відхилятимуть цю ідею, як безплідну мрію, і намагатимуться відрадити вас. «Люди є люди, – казатимуть вони. – Ми егоїстичні, любимо займатися політиканством, звинувачувати, критикувати, поширювати плітки. Це ніколи не зміниться». Хто може з цим посперечатися? Але, з іншого боку, ми всі відчували пікові моменти командної роботи, коли успіхи приходили весело й без особливих зусиль. Людська винахідливість не знає меж, і часом радикальні нововведення з’являються раптово, нізвідки. Хто може закластися, що ми не здатні винайти цікавіші умови праці?

      Тож до чийого голосу вам слід дослухатися? Чи можливо прокласти курс від берега традиційного менеджменту до нового світу? Або ви просто відпливете у невідомість, бо не існує нічого, крім світу, який ми вже знаємо?

      Частину відповіді СКАЧАТЬ