Компанії майбутнього. Фредерік Лалу
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Компанії майбутнього - Фредерік Лалу страница 9

СКАЧАТЬ 30 або 40 років, і не зі жменькою, а з кількома сотнями, а подекуди й кількома тисячами співробітників.

      Іще один сюрприз: я сподівався знайти конкретні приклади переважно у сфері обслуговування – охороні здоров’я чи освіті, де робота часто є покликанням, а благородна мета організації допомагає людям подолати їхні більш егоїстичні мотиви. Я був радий, що помилився. Серед новаторів є як прибуткові, так і неприбуткові організації. Це підприємства роздрібної торгівлі, енергетична компанія, виробник продуктів харчування, а також школа і група лікарень.

      Також я був здивований, виявивши, що ці організації не знають одна про одну. Я очікував, що якщо знайду таких новаторів, то вони знатимуть щось про однодумців і обмінюватимуться з ними знаннями й досвідом. Натомість, як правило, вони радо дізнавалися, що вони – не єдині, хто поставив під сумнів сучасні методи управління. Подумки я жартома порівнював їх із дружніми інопланетянами зі старих серіалів, які живуть серед нас тривалий час, наділені суперсилою, але ізольовані й нерозпізнані. Можливо, їхній час уже настав; можливо, тепер ми нарешті готові, щоб побачити, хто вони такі: не просто дружні, хай і незграбні диваки, але провісники нашого колективного майбуття.

      Проведення цих досліджень передбачало дві групи питань (перелік наведено у додатку 1). Перша група стосується 45 методів і процесів, які зазвичай обговорюють в організаційних дослідженнях. Вони пов’язані з:

      • ключовими всеосяжними організаційними процесами, як-от стратегія, маркетинг, продажі, виробничі операції, складання бюджету та контроль;

      • основними процесами, що стосуються кадрових ресурсів, зокрема набір, навчання, оцінювання, оплата;

      • критичною практикою повсякденного життя, такою, як збори, інформаційний потік, офісний простір.

      У кожній із цих 45 ділянок я намагався визначити, чим методи новаторів відрізняються або не відрізняються від традиційних методів управління. Такий широкий і відкритий підхід був обраний навмисно. Зваживши на складний характер цієї теми, дослідження розглядало увесь спектр структур, практик і культур, що їх, як правило, аналізують ув організаційних дослідженнях, без заздалегідь сформованих понять. Воно спиралося на публічно доступні матеріали, внутрішні документи, інтерв’ю та відвідування організацій.

      Попередження

      Кожна з цих новаторських компаній сама по собі вражає і могла б дати матеріал для окремої книжки. Але, звичайно, в рамках дослідження мені було цікаво, чи є в них щось більше, ніж просто низка прикладів. Чи є якісь закономірності та спільні риси, що вказували б на сформовану нову модель? Чи можуть новатори забезпечити не лише натхнення, а й шаблон для тих, хто прагне створити щиріші типи організацій?

      Компанії, що досліджуються в цій книзі, схожі на прибульців зі старих серіалів – вони живуть серед нас нерозпізнані, попри їхню суперсилу.

      Відповідь, очевидно, є ствердною. Ці новаторські компанії СКАЧАТЬ