Рослини. Отсутствует
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Рослини - Отсутствует страница 20

СКАЧАТЬ style="font-size:15px;">      Але з ліками слід поводитися обережно, бо в нашому організмі живе багато корисних бактерій, і людина без деяких з них не може навіть нормально існувати. Особливо це стосується системи травлення. Саме тут містяться бактерії, які допомагають нам перетравлювати їжу. Їх відсутність призводить до шлункових розладів. Тому після тривалого прийому антибіотиків ці бактерії, які називають кишковою флорою, іноді треба відновлювати за допомогою інших ліків. Дуже корисними для організму є й молочнокислі бактерії. Тож пийте на здоров’я ацидофільне молоко, кефір та йогурт. Але робити це треба систематично, бо молочнокислі бактерії погано приживаються в кишечнику і швидко гинуть.

      Багато шкоди завдають бактерії і рослинам. Щорічно від них гине десять відсотків урожаю хліба, двадцать – винограду і двадцать п’ять відсотків картоплі. Ще більше потерпають овочеві культури, які в сприятливі для бактерій роки можуть бути втрачені повністю. Щоб цього не трапилося, рослини обробляють отруйними для бактерій хімічними речовинами.

      Зелені гаї під водою

      Більша частина поверхні нашої планети вкрита солоними водами Світового океану. Його площа займає близько 360 млн квадратних кілометрів. А сам Світовий океан, як ви знаєте, був колискою земного життя, у тому числі всього розмаїття рослинного світу.

      У морських глибинах росте чимало рослин, казково гарних і зовсім незвичайних для людського ока.

      «Іванко бачив перед собою коливання водоростей, зеленуватих і бурих. Дивлячись на розмаїття цього мережива з рослин, можна було подумати, що їх створив художник, який прагнув підмінити недолік оригінальних ідей багатством, ретельністю і різно-маїттям оздоблення. Тут були водорості, що нагадували мотузки з багатьма вузлами, водорості ялинкоподібні, лапчасті, стрічкоподібні, із зазубреними краями… Іванко багато разів милувався підводним ландшафтом – і не міг намилуватися. Начебто він опинився на невідомій планеті, де все було інше. Довгі смуги, стрічки, шнури, мотузки бурих водоростей тихо коливалися, вигинаючи, мов напівсонні змії, свої гнучкі тіла». Так побачив очима свого героя дивовижний підводний ліс відомий російський письменник-фан-таст Олександр Бєляєв у книзі «Підводні землероби». Втім, опис дає лише приблизне уявлення про красу підводних гаїв, які навряд чи поступаються квітучим долинам Криму та іншим екзотичним куточкам планети.

      Підводні рослини вивчає наука альгологія, яка існує вже понад 200 років. Ось деякі відомості з неї.

      Велика кількість морських рослин знаходиться на континентальному шельфі, який охоплює вузькі підводні території за 50— 100 км від узбережжя. Вони зустрічаються лише на глибині 150— 200 м, бо далі сонячне світло втрачає основну свою енергію, а без неї водорості, як і будь-які інші рослини, існувати не можуть. Втім, це стосується тільки рослин, які чіпляються за морське дно. А мікроскопічні водорості зустрічаються повсюди у поверхневих водах Світового СКАЧАТЬ