Valve lõpp. Stephen King
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Valve lõpp - Stephen King страница 5

Название: Valve lõpp

Автор: Stephen King

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Научная фантастика

Серия:

isbn: 9789949393008

isbn:

СКАЧАТЬ style="font-size:15px;">      Hodges helistab Hollyle meditsiinikeskuse kõrvalt parkimismajast ja kui ta jõuab Lower Marlborough’l asuva Turner Buildingu juurde, kus asub nende kontor, seisab naine juba maja ees, kohver pehmete kingade vahel. Holly Gibney: nüüd juba neljakümnendate eluaastate teises pooles, pikemapoolne ja kõhn, pruunid juuksed tavaliselt kuklasse tihedaks krunniks keeratud, sel hommikul kannab lohvakat North Face’i tuulepluusi, kapuuts peas, raamistamas ta väikest nägu. Seda nägu võiks nimetada lihtsaks, mõtleb Hodges, kuni sa näed ta silmi, mis on ilusad ja tulvil intelligentsust. Ja sa ei pruugi neid tükk aega näha, sest reeglina väldib Holly Gibney silmsidet.

      Hodges peatab oma Priuse kõnnitee ääres ja naine hüppab sisse, võtab kindad käest ja hoiab peopesad sooja saamiseks kõrvalistuja ventilatsiooniava ees. „Sul võttis ikka kaua aega, et siia jõuda.”

      „Viisteist minutit. Ma olin linna teises otsas. Ma jäin igal pool punase tule taha.”

      „Kaheksateist minutit,” parandab Holly, kui Hodges taas liiklusesse sukeldub. „Sest sa kiirustasid, mis on kontraproduktiivne. Kui sa hoiad kiiruse täpselt kolmekümne kahe kilomeetri peal tunnis, jõuad peaaegu kõigist ristmikest peatumata läbi. Foorid on lainesse reguleeritud. Ma olen seda sulle korduvalt rääkinud. Räägi nüüd, mida arst ütles. Kas sa tegid proovid hindele viis?”

      Hodges kaalub variante, mida on ainult kaks: rääkida tõtt või keerutada. Holly näägutas ta kallal ja sundis arsti juurde minema, sest tal on kõhuga probleeme olnud. Alguses lihtsalt pinge, nüüd kerge valu. Hollyl võib olla isiksuseprobleeme, aga ta on väga efektiivne näägutaja. Nagu koer kondi kallal, mõtleb Hodges mõnikord.

      „Tulemused polnud veel saabunud.” See pole päris vale, õigustab ta endamisi, sest need polnud veel minu kätte jõudnud.

      Holly vaatab teda kahtlevalt, kui ta sujuvalt linna suurema magistraali autovoolu sulandub. Hodges vihkab seda, et teine teda niimoodi vaatab.

      „Ma ei unusta seda ära,” ütleb ta. „Usu mind.”

      „Ma usun,” vastab naine. „Ma usun, Bill.”

      See paneb teda end veelgi närusemalt tundma.

      Holly kummardub ettepoole, avab kohvri ja võtab välja iPadi. „Ma kontrollisin vahepeal sind oodates ühte-teist järele. Tahad kuulda?”

      „Lase tulla.”

      „Martine Stover oli ajal, kui Brady Hartsfield ta sandiks sõitis, viiekümneaastane, mis tähendab, et tänaseks on ta viiekümne kuuene. Ma oletan, et ta võiks olla viiskümmend seitse, aga kuna on alles jaanuar, siis minu meelest on see väga vähetõenäoline, eks ole?”

      „Jah, tõenäosus on selle vastu.”

      „City Centeri juhtumi ajal elas ta koos emaga ühes majas Sycamore Streetil. Üsna Brady Hartsfieldi ja tema ema lähedal, mis on kuidagi irooniline, kui mõtlema hakata.“

      Samuti Tom Saubersi ja tema pere lähedal, mõtiskleb Hodges. Üsna hiljuti oli neil Hollyga üks juhtum, millega oli seotud Saubersite perekond, ja see oli seotud ka sellega, mida kohalik ajaleht oli hakanud nimetama Mercedese veresaunaks. Kui hakata mõtlema, eksisteeris igasugu seoseid, kõige kummalisem neist ehk see, et auto, mida Hartsfield oli mõrvarelvana kasutanud, oli kuulunud Holly Gibney täditütrele.

      „Kuidas kolivad üks vanem naine ja tema raske puudega tütar Tree Streetsist Ridgedale’i?”

      „Kindlustus. Martine Stoveril ei olnud üks ega kaks muljetavaldava summa peale tehtud poliisi, vaid kolm. Ta oli omamoodi kindlustusfriik.” Hodges mõtleb, et ainult Holly võib öelda midagi sellist heakskiitval toonil. „Hiljem kirjutati temast mitu artiklit, sest tema sai ellujäänutest kõige raskemaid vigastusi. Ta ütles, et teadis, et kui ta City Centerist tööd ei saa, peab ta hakkama poliise ükshaaval sisse nõudma. Lõppude lõpuks oli ta vallaline naine, kes pidi ülal pidama leseks jäänud töötut ema.”

      „Kes pidi lõpuks teda ülal pidama.”

      Holly noogutab. „Väga veider, väga kurb. Aga vähemalt oli mingi finantsiline turvavõrk, mis ongi kindlustuse eesmärk. Nad liikusid oma elus isegi ülespoole.”

      „Jah,” ütleb Hodges, „aga nüüd on nad juba teises elus.”

      Selle peale ei lausu Holly midagi. Eespool ilmub nähtavale Ridgedale’i teeots. Hodges keerab sinna.

      5

      Pete Huntley on kaalus juurde võtnud, ta kõht ripub üle püksipandla, aga Isabelle Jaynes on kitsastes kulunud teksades ja sinises bleiseris sama jalustrabav kui varem. Tema hallide silmade udune pilk liigub Hodgesilt Hollyle ja siis jälle tagasi Hodgesile.

      „Sa oled kõhnaks jäänud,” ütleb ta. See võib-olla nii kompliment kui ka süüdistus.

      „Tal on kõhuga probleeme, nii et ta käis proove andmas,” ütleb Holly. „Täna pidi tulemused teada saama, aga”

      „Jätame selle, Hols,” katkestab teda Hodges. „Me pole arsti vastuvõtul.”

      „Te kaks meenutate üha enam vana abielupaari,” lausub Izzy.

      Holly vastab ükskõikse häälega: „Abielu Billiga rikuks meie tööalase suhte.”

      Pete naerab ja Holly heidab talle segaduses pilgu, kui nad majja sisse astuvad.

      See on kena Cape Codi tüüpi ehitis ning ehkki see seisab künkal ja päev on külm, on majas otsekui ahjusoe. Eeskojas tõmbavad kõik neli kätte kummist kindad ja kingade peale kaitsesussid. Kuidas see kõik taas meelde tuleb, mõtleb Hodges. Otsekui poleks ma kunagi ära olnudki.

      Elutoa ühel seinal on maal, mis kujutab suurte silmadega vasikaid, teisel ripub suur teleriekraan. Laual on kenasti lehvikukujuliselt asetatud hulk seltskonnaajakirju nagu OK! ja kõmuväljaandeid nagu Inside View. Keset tuba on vaiba sees kaks sügavat vagu. Seal istusid nad õhtuti ja vaatasid telekat, mõtleb Hodges. Võib-olla päev läbi. Ema tugitoolis, tütar ratastoolis. Mis pidi kaaluma terve tonni, kui otsustada nende jälgede järgi.

      „Mis ta ema nimi oli?” küsib ta.

      „Janice Ellerton. Ta abikaasa James suri kahekümne aasta eest, nagu ütleb…” Vana kooli mehena nagu Hodgeski, kannab Pete kaasas märkmikku, mitte iPadi. Nüüd kasutab ta seda abimaterjalina. „Nagu ütleb Yvonne Carstairs. Tema ja teine abiline Georgina Ross leidsid surnukehad, kui nad hommikul veidi enne kuut kohale jõudsid. Neile maksti varase tööpäeva alguse eest lisatasu. Sellest Rossist ei olnud palju kasu…”

      „Ta ainult lalises,” ütleb Izzy. „Aga Carstairs oli asjalik. Hoidis pea selge. Helistas otsekohe politseisse ja kuus nelikümmend olime meie juba kohal.”

      „Kui vana ema oli?” küsib Hodges.

      „Me täpselt ei tea veel,“ ütleb Pete, „aga mitte enam plikake.”

      „Ta oli seitsekümmend üheksa,” ütleb Holly. „Kui ma Billi ootasin, et ta mu peale võtaks, siis kammisin uudislugusid, ja ühes oli öeldud, et City Centeri veresauna ajal oli ta seitsekümmend kolm.”

      „Kohutavalt vana halvatud tütre eest hoolitsemiseks,” ütleb Hodges.

      „Aga ta oli heas vormis,” ütleb Isabelle. „Vähemalt СКАЧАТЬ