Сердечна терапія. Міла Іванцова
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Сердечна терапія - Міла Іванцова страница 18

Название: Сердечна терапія

Автор: Міла Іванцова

Издательство:

Жанр: Современная зарубежная литература

Серия:

isbn: 978-966-14-3846-9, 978-966-14-4383-8, 978-966-14-4384-5, 978-966-14-4380-7

isbn:

СКАЧАТЬ було зустріти Романа, щоб нарешті поставити собі це питання? Нічого вона не робить. Принаймні такого, про що можна було б розказати чи що показати. Проживає день за днем, ніби відкидаючи щодня пальцем продірявлений дерев’яний пряничок на дротині старої рахівниці. Дурне і порожнє життя. Останнім часом наповнене гіркими ревнощами до Соні Тютюнникової, юної нахаби в білому фартушку…

      10

      Яна повернулася додому після довгого дня. Спочатку вона провела два заняття з рукоділля − робила з жінками новорічні подарунки для дітей і подруг. Рукотворні речі все більше набувають популярності, і називають їх уже на закордонний фасон − «хенд-мейд». М’які іграшки − модні тепер ведмедики Тедді, прикраси з бісеру та валяної вовни, зроблені власними руками, єдині та неповторні, а не штамповані десь на фабриці, дійсно несуть у собі теплоту рук та душі майстрині. Тим більше, коли вони зроблені не на продаж, а прицільно для якоїсь людини з урахуванням її смаків, уподобань, або й кольору очей.

      Цей процес, із одного боку, розбурхував творчу уяву, підіймав тонус, змінював самовідчуття майстринь, а з іншого − заспокоював їх, і в Яни не було сумніву, що це мало не найкраща психотерапія. Арт-терапія.

      Після занять приходила «пацієнтка», котра відвідувала Яну вже не вперше, адже ситуація в її родині зависла, вирішення проблеми з чоловіком затяглося, жінка страждала, але не наважувалася брати на себе відповідальність за прийняття рішення. Вона вкотре переказувала знайому історію, смакувала дрібниці, наче крутила щоразу відеоролик, зазираючи Яні в очі, ніби чекала, що та скерує її подальші дії, скаже зробити так чи інакше. І, здавалося, жінка готова була на будь-який крок, аби ж то хтось сказав, куди йти. Аби не вирішувати самій.

      Такі «пацієнти» теж траплялися. У своїх родинних баталіях вони отримували «пробоїну», через яку втрачалася така необхідна для життя енергія. Тож людина конче потребувала десь підживитися, ставала таким собі енергетичним вампіром, засмоктуючи більшими чи меншими порціями чужі сили, енергію співчуття або навіть гніву. Але Яна вже давно інтуїтивно відчувала, що має тримати певну дистанцію, хоч і може годинами вислуховувати чужі історії. Лікар не мусить хворіти й сам, щоб допомогти пацієнту. І бути донором для кожного − теж сил не настачиш. Хоча вона таки їх підживлювала своїми силами, бо знала, де і як поповнити власну енергію. Непомітно навчала цьому і тих, хто приходив до неї по допомогу.

      Людина у розпачі − як машина з пробитим бензобаком: скільки не вливай − витікає. Тож дуже бажано, щоб «пацієнт» потихеньку штопав ті дірки, накладав на них латки, зашивав своїми силами душевні рани. І тільки коли потроху залагодиш пробоїни, починає крапля за краплею накопичуватися твоя енергія. І от тоді вже вирівнюється спина, підіймається голова, погляд одривається від землі і в очах з’являється блиск. А там і незчуєшся, як приходять правильні рішення. Тому що неправильних, мабуть, взагалі не буває.

      Адже сьогоднішній ти − це вже не той ти-вчорашній, і ще не ти-завтрішній. І сьогоднішнє СКАЧАТЬ