Галицька сага. Тінь незалежності. Петро Лущик
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Галицька сага. Тінь незалежності - Петро Лущик страница 8

СКАЧАТЬ мало розбиралася в обстановці, що панувала на її землі, адже у Відня були свої проблеми і тут не переймалися колишніми територіями, що враз захотіли стати самостійними. Австрія, відмовившись від земель, населених неавстрійцями, раптом зрозуміла, що саме цього їй бракувало упродовж минулих років. Разом з іншими територіями кудись одразу зникли і проблеми, що щоразу на них виникали. Якщо навкруги то тут то там спалахували збройні повстання, то Австрію це поки що оминало. Здавалося, що війна, яка стала причиною розвалу великої, але аж ніяк не могутньої Австро-Угорщини, вирішила обійти її стороною. Напевне, так і сталося б, якби не «іспанка».

      Уперше про цю хворобу Марія дізналася від Івана Горбачевського, який останніми місяцями зачастив до їхньої квартири. Розуміючи, що у новій Австрії йому, неавстрійцю, місця в уряді не знайдеться, доктор Горбачевський все ж до останнього робив свою роботу, і те, що в Австрії грип не переріс в епідемію, було і його заслугою. Захворіло порівняно мало людей.

      На жаль, серед них був і професор Ревуцький.

      Марія спохопилася. Треба зателефонувати Горбачевському! Він обов’язково допоможе! Правда, чим саме міг допомогти вже відсторонений колишній міністр охорони здоров’я, вона не знала.

      Розмова з доктором спокою не принесла. Марія дізналася лише, що Іванові Горбачевському вже відомо про професора. Єдине, що він сказав дівчині, було запевнення про особисту опіку над Ревуцьким і нагадування залишатися вдома.

      Але бути у такий непевний час у професоровій квартирі на Шлосерґассе дівчина не могла. Їй тут стало задушно. Хотілося просто вийти на вулицю і навіть не зважати на вогку листопадову погоду.

      Марія вийшла з будинку і попрямувала вулицею до Дунаю. Людей на вулиці було мало, лише десь попереду крізь легку мряку синів нечіткий силует якогось випадкового перехожого. Марія йшла, нікого не помічаючи, тому здригнулася, коли позаду почувся тупіт і сердитий вигук «Шайсе!»

      Дівчина злякано відсахнулася. Поруч стояли, перебираючи ногами, коні, запряжені у фіакр, а фірман продовжував її вичитувати.

      – Вам жити набридло, фройлін? – говорив він. – Якщо хочете розпрощатися з життям, то вже краще з мосту в Дунай, але зараз вода холодна. Поки втопитесь – встигнете застудитись. А ще краще захворіти цим проклятим грипом!

      – У мене там… батько, – тихо сказала Марія і відійшла вбік.

      Вона уперше назвала професора Ревуцького батьком.

      Дівчина хотіла було продовжити свій шлях, але фірман раптом змінив гнів на милість, одразу перетворившись на незлобного старшого чоловіка і добродушно сказав:

      – Сідайте, фройлін! Завезу вас!

      – Куди? – запитала Марія. – Я навіть не знаю, куди їхати.

      – Зате я знаю! Ви будете вже восьма, кого я завезу сьогодні до лікарні. Люди хворіють як мухи.

      Фірман, напевне, хотів було сказати «і помирають», але, подивившись на тендітну постать незнайомої дівчини, вирішив обмежитись лише частиною речення.

СКАЧАТЬ