Стратегії геніїв. П’ять найважливіших уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса. Майкл Кусумано
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Стратегії геніїв. П’ять найважливіших уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса - Майкл Кусумано страница 18

СКАЧАТЬ успіху, керівник компанії має бути спроможним відслідковувати й те, й інше одночасно. Це не питання «або…або»: або ви заглядаєте далеко за горизонт, або зосереджуєтесь на сьогоденні. Ви повинні тримати в полі зору все. Якщо ви поринете виключно в проблеми, які вас очікують найближчі півроку, ви не побачите своєї цілі; якщо ж сфокусуєтеся тільки на довгостроковій перспективі, ви ризикуєте ніколи не здійснити своїх намірів. Якщо ж ви поєднаєте ці два підходи та будете постійно переглядати та коригувати свої плани, ваші шанси обрати правильний курс сьогодні та успішно пройти шлях у майбутнє значно зростуть.

      Конкуренти Microsoft були передбачувані. Добре, що є музеї, щоб це засвідчити.[77]

Білл Ґейтс [2004]

      Зазирай уперед: передбач кроки конкурентів

      Коли ви дивитеся вперед, передбачення бажань споживача здається розвагою, особливо в галузях, де нові технології наввипередки змінюють світ. Легко малювати в уяві майбутнє, де товар змітають з полиць магазинів, покупці шикуються в черги довжиною з квартал, ви шаленієте від їхніх схвальних відгуків, а ваші конкуренти потайки схлипують над чаркою. Але ці марення швидко перетворяться на жахіття, якщо вам не вдасться передбачити кроки суперників. Цей урок Ґейтс, Ґроув і Джобс засвоїли від самого початку і завжди пам’ятали.

      Мабуть, найвідомішою фразою Енді Ґроува є «Виживають тільки параноїки» – так називалася його книга з менеджменту, яка стала бестселером 1996 року. Ґроув починає книгу з коментаря:

      Мені часто приписують гасло «Виживають тільки параноїки». Я й гадки не маю, коли вперше сказав це, але факт залишається фактом: коли йдеться про бізнес, я вірю в силу параної. Успіх бізнесу містить паростки самознищення. Що успішніші ви, то більше охочих відхопити шмат вашого бізнесу, а потім ще і ще, доки нічого не залишиться… Мене непокоять конкуренти. Мене тривожить, що хтось зробить те, що робимо ми, краще й дешевше, і споживач проміняє нас на них.[78]

      Перебуваючи на посаді CEO, Ґроув щороку влаштовував дво- або триденні збори для менеджменту, які називали SLRP,[79] а вимовляли назву як «slurp» (гра слів: slurp – плямкання). Там він давав волю своїй параної. За словами Ґроува, він започаткував ці збори, щоб знайти відповідь на запитання «Що я маю зробити сьогодні, щоб розв’язати, а краще, уникнути проблем завтра?».[80] На кожних SLRP Ґроув протягом двох години, а то й довше, аналізував стан справ Intel щодо конкурентів. Наприклад, 1991 року він порівняв Intel з фортецею, яка в облозі конкурентів з усіх боків.[81] Далі він описав, де потенційні вороги планують напад, де застосовують нові методи і чим це наразі загрожує компанії. Intel розробляла дорожні карти для майбутніх продуктів, а паралельно проводила аналіз конкурентоспроможності. Коли керівництво помічало в асортименті продуктів потенційні діри, через які могли увірватися такі конкуренти, як AMD та інші, Ґроув вимагав пришвидшити виконання дорожньої карти або заповнити прогалину новими продуктами раніше, СКАЧАТЬ



<p>77</p>

Білл Ґейтс. Цит. за: [Electronic resource] Computer History Museum, October 1, 2004 – Mode of access: http://www.infoworld.com/t/platforms/ gates-undaunted-linux-769 – Last access: May 27, 2014.

<p>78</p>

Grove A. Only the Paranoid Survive: How to Exploit the Crisis Points That Challenge Every Company and Career. – New York: Currency Doubleday, 1996. – P. 3.

<p>79</p>

SLRP (скор. від Strategic Long-Range Planning) – стратегічне перспективне планування. (Прим. пер.)

<p>80</p>

Grove A. High Output Management. – New York: Random House, 1983. – P. 109.

<p>81</p>

Енді Ґроув. Презентація SLRP, 1991.