Muinasjutumaa. Chris Colfer
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Muinasjutumaa - Chris Colfer страница 12

Название: Muinasjutumaa

Автор: Chris Colfer

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Детские приключения

Серия:

isbn: 9789985328019

isbn:

СКАЧАТЬ See on ju „Muinasjutumaa”! See on sinu raamat. Ta on sulle ju nii tähtis!”

      Vanaema tegi raamatu lahti ja sirvis seda. Kirbe vanaraamatulõhn täitis terve toa.

      „Tõsi mis tõsi,” soostus ta. „See raamat ja mina oleme aastate jooksul üheskoos palju aega veetnud, aga kõige toredam oli ikka siis, kui ma sealt teile ette lugesin. Nüüd tahaksingi ta päriselt teile anda. Mul pole teda enam tarvis; kõik lood on ammu peas.”

      Vanaema ulatas raamatu lastele. Alex kõhkles, aga võttis selle viimaks siiski vastu. Miskipärast oli tunne, et ei tohiks võtta. See tundus nagu päranduse saamine, kui pärandaja on alles elus.

      „Iga kord, kui te olete kurvad, kui te oma isa eriti taga igatsete või ka siis, kui teil tuleb lihtsalt tahtmine, et ma oleksin siin teie juures – siis tehke raamat lahti ja me oleme vaimus koos, nagu lugedes ikka,” rääkis vanaema. „Nii, aga aeg on juba üsna hiline ja teil on homme koolipäev. Hakkame magama seadma.”

      Nad tegid, nagu kästud. Ehkki nad arvasid, et on nunnutamiseks juba liiga vanad, ei jätnud vanaema jonni ja käis neile, nagu vanastigi, tekki peale panemas.

      Alex võttis „Muinasjutumaa” sel õhtul voodisse kaasa. Õrnalt pööras ta vanu lehti, vaadates hoolega, et neid kogemata katki ei rebiks.

      Vaadeldes ammu tuttavaid värvilisi illustratsioone paikadest ja tegelaskujudest, tekkis tunne, nagu loeks ta mingit vana väljalõigete vihikut. Rohkem kui midagi muud armastas ta ajaviiteks muinasjutte lugeda. Muinasjututegelased tundusid nii ehedad ja mõistetavad. Parimad sõbrad, kes Alexil üldse olid.

      „Kui saaksime ometi ise valida, millises maailmas elada,” soovis Alex illustratsioone silitades. Joonistused mõjusid nii kutsuvalt.

      Tema käte vahel oli hoopis teistsugune maailm kui see, milles ta praegu elas. Maailm, mida polnud veel muutnud poliitiline korruptsioon ega tehnika võidukäik, maailm, kus headele inimestele saab osaks hea, maailm, kuhu ta soovis tervenisti kuuluda.

      Alex mõtles, mis tunne oleks olla tegelane päris oma muinasjutus; ta kujutles metsi, kust ta läbi jookseks, losse, milles elaks, olendeid, kellega sõbraks saaks.

      Viimaks muutusid silmalaud raskeks. Ta sulges „Muinasjutumaa”, pani selle öökapile, kustutas lambi ja hakkas unne vajuma. Just-just pidi maad võtma õnnis teadvusetus, kui äkitselt kuuldus kummaline heli.

      Tüdruku tuba täitis tasane ümin.

      „Mis värk on?” pomises Alex ja paotas korraks lauge, et asja uurida. Ta ei näinud midagi. „Imelik.”

      Ta pani silmad uuesti kinni ja hakkas taas unne vajuma. Jälle surises see ümisev heli läbi toa.

      Alex tõusis istuli, vaatas ringi ja leidis viimaks üles, mis seda häält tegi. Ümin kostis öökapil lebava „Muinasjutumaa” sisemusest ja tüdruku imestuseks kumas leheküljeservadest valgust.

      NELJAS PEATÜKK

      MUINASJUTUMAA

      Alex käitus juba terve nädal otsa kummaliselt. Conner märkas seda kohe alguses, sest õde polnud jutukas ja reibas nagu t avaliselt. Hoopis vaikne ja justkui suures segaduses.

      Hommikusöögi ajal pani Alex venna tere hommikust ütlemist vaevu tähele. Koolis ei tõstnud ta eriti kätt. Koduteel poetas ta Connerile vaevu mõne sõna. Ja niipea kui nad koju jõudsid, tormas Alex trepist üles ja lukustas end kogu ülejäänud päevaks oma tuppa.

      „Oled ikka terve või?” küsis Conner viimaks. „Paistad nii teistsugune.”

      „Jah, ma olen lihtsalt väsinud,” vastas Alex.

      Conner teadis, et küllap see nii ongi, sest paistis, et õde ei saa öösiti und. Millal iganes Conner sel nädalal keset ööd üles tõusis, et vett juua või vetsus käia, ikka põles õe toas alles tuli ja oli kuulda, kuidas Alex sahistab ja millegagi tegeleb.

      Ei tarvitsenud olla geenius, et aru saada – tegu on millegi enama kui ainult unetusega. Terviseõpetuse tundides oli Conner näinud piisavalt õppevideosid ja teadis, et selles vanuses tüdrukutel hakkab esinema meeleolumuutusi, ent Alexist oli saanud justkui hoopis teine inimene. Teda vaevas mingi tõsine mure ja ta hoidis seda enda teada.

      „Kas ma tohin sult pliiatseid laenata?” oli ärkvel Alex, silmad pärani, ühel hilisel õhtul vennalt küsinud.

      Sama hästi võiks paabulind tulla sabasulgi laenama! Conner ei teadnud, mida asjast arvata. Ega ta nii hilja ometi enam koduseid ülesandeid ei tee?

      „Kas sul endal pole neid sadade kaupa?” oli ta vastu küsinud.

      „Jah … aga kõik kadusid ära,” vastas õde.

      Conner andis siis õele need vähesed, mis tal leidusid. Alex võttis pliiatsid vastu, kadus kiiresti oma tuppa ega paistnud tähelegi panevat, et mõnel oli ots näritud või kumm puudu.

      Järgmisel ööl oli Conner mitu korda ärganud mingi imeliku surina või ümina peale, mis Alexi toast kostis. Heli oli tasane, kuid vibreeris tugevalt, olles pigem tuntav kui kuuldav.

      „Alex?” Conner koputas õe uksele. „Mis hääl siit kostab? Üritan siin magama jääda, aga see ajab peast segi!”

      „Mingi mesilane, muud midagi. Ajasin ta aknast välja!” pahvatas Alex ukse tagant.

      „Mesilane?” hämmeldus Conner.

      „Jah, hästi suur. Tead, neil on pulmade aeg, nüüd on nad päris agressiivsed,” hüüdis Alex.

      „Ee… nojah …” ei osanud Conner muud kosta ja läks magama.

      Need vahejuhtumid aga polnud veel midagi, võrreldes sellega, mis toimus järgmisel päeval koolis.

      „Kas keegi oskab mulle öelda, kuidas nimetatakse jõgesid, mis voolasid läbi iidse Mesopotaamia?” küsis proua Peters ajalootunnis. Nii nagu tavaliselt, ei leidunud ainsatki vabatahtlikku ütlejat.

      „Kes teab?” õhutas proua Peters. Kõik vaatasid Alexi poole ja lootsid, et kohe-kohe tõstab ta hoogsalt käe, kuid Alex vaatas lihtsalt maha. Ta ei pannud üldse tähele.

      „Tigris ja Eufrat,” teatas proua Peters. „Kas keegi võiks öelda, milleks peetakse nende kahe jõe vahelist piirkonda?” Ta suunas küsimuse Alexile, kuid asjatult – Alex oli süüvinud omaenda mõtetesse.

      „Preili Bailey, võib-olla teate teie vastust?” küsis proua Peters paluvalt.

      „Millele?” küsis Alex ja tuli järsult transist välja.

      „Minu küsimusele,” ütles proua Peters.

      „Oh …” ütles Alex. „Ei.” Ta toetas pea käele ja jäi jälle põrandat jõllitama.

      Proua Peters ja õpilased ei mõistnud, mis toimub. Alex teab ju alati vastust. Kuidas tema vastusteta üldse hakkama saada?

      „Tsivilisatsiooni hälliks …” ütles proua Peters vastuse klassile ette. „Paljud usuvad, et just sealt sai inimkond alguse … Preili Bailey!”

      Alex СКАЧАТЬ