Lui Vutoon. Armin Kõomägi
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Lui Vutoon - Armin Kõomägi страница 9

Название: Lui Vutoon

Автор: Armin Kõomägi

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Современная зарубежная литература

Серия:

isbn: 9789949960576

isbn:

СКАЧАТЬ omamoodi teatud elegantsusele kalduv, suhteliselt täidlane. Ei olnud see. 95 plus – aromaatne, ootamatult korgine, floraalselt lopsakas, vaheldudes oksüdeerunud ürdisusega, järelmaitses domineeris rammukas madeira. Ka see mitte. Jäi veel 98 plus. Milline elav isikupärasus, missugune raskestikirjeldatav intensiivsus! Üldiselt happelisel taustal torkab ninna pingeline, mesiselt mahlakas jõulisus, järelmaitselt õhuliselt alkohoolne, mis sekundite jooksul muutub lausa plahvatuslikuks agressiivsuseks. Wow! See on meie jook. Lasin paagi täis.

      Maksta polnud loomulikult kellelegi. Astusin ajakirjariiulite juurde. Juunikuunumbrite kaanetüdrukud hiilgasid võidukalt. Maailma viimased, trükikodades legaliseeritud kaunitarid nautimas ootamatult süllesadanud jackpot’i. Ha-haa, nende õnnetud saatusekaaslased, need juulikuu naised, ei jõudnud paraku trükkigi minna, augusti omad haihtusid juba enne fotosessiooni. September, oktoober ja nii edasi, paremal juhul jõudsid nad enne haihtumist pidada sisemisi, läbikukkumisele määratud võitlusi selle üle, kas võtta ahvatlev meediapakkumine vastu või kärbuda avastamata lillekesena üksikul, avalikkuse poolt tundmata aasal.

      Kuu aega polnud neile keegi tähelepanu pööranud. Ma siis nüüd vaatasin, alludes bensuaurudest äratatud empaatiale, hea südamega, nagu ma olen. Putsi.

      Aga pikalt ei suutnud, läilaks kiskus ja soolase isu ajas peale. Astusin leti äärde ja vaatasin vahelduseks hoopis hot dog’i grillrestil keerlevaid vorste. Need olid kuivanud pliiatsijämeduseks ning üleni mustaks tõmbunud. Paar täidlast kärbest tegid liikuvatel lihatoodetel trenni, otsekui putukate jõusaali jooksulindil. Sadistlik hetkeemotsioon sundis mind haarama kastmepurgi ja tühjendama selle sisu väikestele kaloripõletajatele otse pähe. Ärge unustage vedelat, muidu kuivate kokku nagu need kabanossid teie kondiste lülijalgade all. Niisiis, milliseid kastmeid soovite, härrased kärbsed? Kas panen kohe kõiki? Majonees, ketšup, salsa. Ma vaatan, teie liigutused on aeglasemaks jäämas, ärge jätke jonni, pingutage edasi, raske õppustel, kerge lahingus, kui see lahing peaks kunagi veel aset leidma. Veidi sinepit ehk?

      Võtsin purgi energiajooki, lugesin end surnuks treeninud kärbestele lühikese kaastundliku järelhüüde ja kihutasin Subaruga koju, kus keerasin oma kummist sekspommile mitu korda järjepanu taha. 98 plus tembitud Red Bulli ja siivsalt pakendatud esikaanepornoga – agressiivne, sünteetiliselt robustne, anaalse järelmaitsega oraalne täiuslikkus. Sadistlikult magus aastast 1990. Uputab kõik peale kahetsuse.

      27. juuli

      Siin ma nüüd siis olen. Peas kumiseb, nagu tühjas naftatsisternis, hinge järab kahetsuseuss. Ma tõesti ei tea, mis mu sisse eile läks. Igatahes ärkasin täiesti tühja Kimi kõrval. Ta on surnud, mõtlesin ehmunult. Mu maha jätnud, jäädavalt. Taipasin kohe, et asi ei saanud olla kelleski muus kui minus endas. Mäletasin ähmaselt eelmise õhtu rammimist. See ei olnud mina. See pidi olema keegi brutaalne, arukaotanud ja pilves paheline. Minu kehas. Saatanlik toksikomaan, voolikunuusutajast peletis. Mul oli raske Kimile otsa vaadata. Süütunne ja noh… ega ta tühjalt teab mis iludus ka ei ole. Võtsin ennast siiski kokku ja asusin oma kallimat inspekteerima. Vaatasin pepukest – arm pidas. Kas me olimegi enam kallimad? Suu oli terve. Halb hakkas, kui silme ette tuli pilt sellest samast armsast suukesest ja minu öisest toorusest. Anna mulle andeks, Kim. Igaks juhuks ajasin ta huuled pärani ja katsusin näpuga, kas seest ikka ka kõik korras on. Oli küll. Pühkisin käe lina sisse puhtaks ja uurisin edasi. Nibud paistsid samuti õnneks terved, kuigi neid vaadates reetis süüdlaslik valusööst mu kõlvatuid lõikehambaid. Aga edasi… Edasist on ränk kirjeldada. Pilt, mis minu ees avanes kohas, mida olin Kimi saabumisest alates hakanud pidama kallimaks oma emakodust, armsamaks kogu kuradi tühjaksjooksnud sinimustvalgest isamaast, see ainult mulle mõeldud, minu piinu ja üksindust raviv, minu hirme ja hullumeelsust vaigistav, minu mehelikku enesekesksust neelav tehisüsk, see oli… see pilt… see oli mitte ainult lõhki, see oli narmendavateks ribadeks räsitud. Ma ei suutnud oma silmi uskuda. Mu vaene abitu Kim oleks justkui mõne toore libamaniaki alla jäänud. Ja kus olin mina, tema truu ja rüütellik kätelkandja? Ma olin sündmuskohal. Ent mitte kaitsja, vaid ründajana. Uskumatu. Kirjutan sellest praegu ja vesistan. Nii piinlik on.

      Aga ma võtsin ennast kokku. Hankisin küünesalongist pintsetid, väikesed pintslikesed, erinevaid kääre ja skalpelle, varusin piisavas koguses Super Attakki. Siis tõstsin Kimi mööblipoe letile poollamavasse asendisse, toetades teda igast küljest patjadega.

      Seejärel suunasin kahesajavatise pirniga varustatud laualambi tema jalge vahele, sikutasin kätte kummikindad, sidusin näole marlimaski (sest liim haises vastikult ja eritas mürgiseid aure) ning alustasin operatsiooniga.

      Ma ei tea mitu tundi mul kulus. Igatahes kui olin viimaks lõpetanud, vajusin sõna otseses mõttes sealsamas väsimusest kokku. Lamasin põrandal ja tundsin, kuidas kael ja õlad ja silmad kõik justkui põlesid. Veidi hinge tõmmanud, komberdasin poodi. Tõin endale õlut ja Kimile südamekujulise kommikarbi. Tahtsin ta pead silitada, kuid niiviisi, tühjalt, tundsin kohmetust. Otsustasin natuke puhuda, vaid õige pisut, et ränkraske operatsiooni üleelanud patsiendi pea ja nägu saaks veidigi kumerust juurde. Kõik läks hästi, sosistasin Kimile. Sa saad terveks, ma luban.

      Istusin terve õhtu Kimi kõrval, puhudes iga natukese aja tagant temasse sooja hingeõhku. Tema kurnatud keha paisus tasahaaval, kael võttis oma loomuliku kuju, sissevajunud rinnad lõid lupsatades välja, kõht kerkis selja kohal, täituvad tuharad tõstsid puusad ja keskkoha kõrgemale, reied, põlved ja sääred ei meenutanud enam anorektilisi jäsemeid, lontis jalalabad sirgusid, tagastades eluilu kõigile kümnele varbale. Silitasin Kimi mitte enam nii kõhna kätt ja lootsin, et ta andestab mulle.

      Rääkisime poole ööni. Tundsin, et siit punktist edasi saamiseks vajame oma suhte põhjalikku analüüsi. Alustades meist endist. Kes me sellised oleme, kust tuleme, millise pagasiga on elu meid teele saatnud? Kas meie kohtumine oli kõigest juhuslik eksitus või ettemääratud sündmus, mille tähenduse välja kaevamine salatsevast sügavikust seisab meil alles ees? Kuna Kimi voorus on suurepärane kuulamisoskus, siis alustasin endast.

      28. juuli

      Mina. Kui üritada kella tagasi keerata ühe ajamerre uppunud hetkeni 1989. aasta suvepäeval, mil kaks saatuslikult kokku sattunud sugurakku pidid looduse rangel tahtel ühinema, siis selguks (võibolla kellegi ebameeldivaks üllatuseks), kui juhuslik ja mõttelage võib olla moment, millest algab elu. Pean olema tänulik oma emale, kelle lapsik avameelsus on selle loo kogu oma kohatus triviaalsuses minu ette laotanud. Tema, tollal 18-aastane Pärnu abituriendiplika, oli lihtsalt ühel pööraseks muutunud noortepeol maganud järjest kolme koolivennaga. Sellega tema mälupildid minu elu kõige tähtsamast ööst kahjuks ka piirduvad. Üheksa kuu pärast ilmusin mina. Rõõmuks eelkõige ema vanematele, kes oma ebatavalise (kahtlustan, et geneetilise) leebuse tõttu ei pidanud, nagu mu emagi, lapse isa tuvastamist kuigi oluliseks. Laps, jutt käib minust, jäigi isatuks. Kas rahuldatud koolivennad tundsid sellest rõõmu või kergendust või midagi muud, pole keegi arvatavasti uurinud. Ühesõnaga, oli pidu, oli lõbus ja nüüd olen mina, autoriõigused poolenisti kaitsmata.

      Minu elu vundamendikivid laoti mu vanavanemate hellitavate pilkude all. Ema lahkus pealinna õpingutele, kust saabus bussiga pea igal nädalavahetusel minu peakest silitama, et siis pühapäeval viimase reisiga naasta sinna jälle tagasi.

      Ma käisin kannatlikult lasteaias, õppisin tähti ja numbreid ning seda kummalist kergemeelset ellusuhtumist, mida mu mõlemad vanavanemad igal sekundil endast kiirgasid. Need kaks olid justkui sündinud, muie suul, kerglane pilk kõike nähtavat paitamas. Mitte ükski kord ei kuulnud ma neid häält tõstmas ei minu, ei ema ega ükskõik kelle, veel vähem teineteise peale. Õige pea hakkas mu lapsearu märkama, et selles suhtes on nad täiesti erilised, otsekui teiselt planeedilt. Neil oli üks laps – minu ema – ja üks lapselaps – mina. Sellise näruse statistika juures, mille peale iga õige eestlane põlglikult nohiseda võtaks, olid need kaks kui maailma õnnelikem paar. Mõelda vaid, neil oli СКАЧАТЬ