Название: Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія
Автор: Отсутствует
Издательство: Фолио
Жанр: Учебная литература
isbn: 966-03-3165-7
isbn:
Цей гористий край на узбережжі Карибського моря приваблює увагу ділових людей з усього світу як стабільний і перспективний міжнародний діловий та фінансовий центр. Індустрія обслуговування щойно утвореного бізнесу там ще дуже молода. Але помітні темпи її росту. Наприклад, за рік тут з’явилося близько двох тисяч різних компаній. У країні майже відсутні податки.
Беліз є членом Британської Співдружності Націй, ООН та Руху неприєднання. Державою керує уряд на чолі з прем’єр-міністром. Законодавчу владу здійснює двопалатний парламент: 28 членів палати представників та 8 членів сенату. Формальним же головою держави залишається королева Великої Британії. Її представником є генерал-губернатор, який має бути громадянином Белізу. Правова система заснована на англійському звичаєвому праві.
У країні лишилося кілька давніх міст майя. Щоправда, вони не дуже великі, але все одно цікаві. У горах є красиві водоспади і карстові печери. Печери ці у давнину вважалися священними, і відтоді там залишилися десятки дерев’яних чаш з приношеннями богам.
У Белізі багато національних парків та заповідників, особливо на півдні. Незважаючи на браконьєрство, побачити тут, наприклад, тапіра чи оцелота (родича жирафи) легше, ніж будь-де в Центральній Америці. Однак потрапити туди без машини доволі складно.
Упродовж багатьох століть Беліз був густо заселений індіанцями майя, що підтверджується величезною кількістю руїн. Ще до нашої ери це була порівняно високорозвинена цивілізація, яка згодом занепала, і більша частина індіанців покинула землю своїх предків.
Офіс прем’єр міністра Беліза
У 1502 р., пропливаючи повз береги сучасного Белізу, Колумб позначив на карті Гондураську затоку, однак сам так і не ступив ногою на суходіл. Пізніше цей суходіл став відомий під назвою Британський Гондурас.
Перше поселення європейців було засновано в 1638 р. британськими моряками, чий корабель розбився поряд. Там же влаштувалися британські солдати та матроси після захоплення Ямайки в 1655 р. Поселенці спочатку займалися каперством (тобто грабували іспанські галери, що проходили поряд, з благословення Лондона), але потім перейшли на більш мирне заняття – заготівлю сандалового дерева, яке використовувалося для виробництва барвників і мало велике значення для вовнопрядильної промисловості в Європі. Втім, англо-іспанське суперництво за панування в Карибському басейні тривало, і британські поселенці дуже непокоїли іспанських монархів.
В історичних документах початку СКАЧАТЬ