Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія. Отсутствует
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія - Отсутствует страница 12

СКАЧАТЬ в економіці Барбадосу. Розвиваються й інші галузі. Тут вирощуються банани та інші тропічні фрукти й овочі. Практикується розведення овець, свиней, кіз, великої рогатої худоби і домашньої птиці, риболовство. Працюють підприємства з виробництва різноманітного асортименту продуктів, а також таких товарів споживання, як мило, меблі, одяг і предмети домашнього побуту. Налагоджено виробництво комплектуючих для комп’ютерів і будівельних матеріалів. Ведуться розробки вапняку, піску та деяких глин, що використовуються у виробництві цегли. На острові також знайдені невеликі запаси нафти й газу, в Бриджтауні діє нафтопереробний завод.

      Барбадос зберіг культурні зв’язки з колишньою метрополією, мабуть, тісніші, ніж в інших острівних державах британської Вест-Індії. Багато барбадосців працюють у Великій Британії. Дотепер на Барбадосі зберігаються і звичаї та традиції африканських предків. Звучать сумні протяжні барбадоські пісні, дають концерти шумові оркестри, які використовують як музичні інструменти порожні бочки і каністри, виконується запальний народний танок «лімбо».

      Столицею Барбадосу є Бриджтаун. Його назва перекладається як «місто мостів». Вона пішла від двох мостів, які перекинуті через затоку, що глибоко вдається в сушу і ділить місто на дві частини. Бриджтаун – одне з чотирьох міст у світі після Лондона, Парижа та Нью-Йорка, куди літали надзвукові «конкорди».

      Бриджтаун дуже схожий на маленький Лондон. У центрі міста також знаходиться Трафальгарська площа з пам’ятником, що його поставили англійці на честь лорда Нельсона, який змусив франко-іспанський флот відмовитися від захоплення Барбадосу. Від неї починається Броад-стрит, де розташована головна торговельна зона міста. На схід від Трафальгарської площі стоїть собор Святого Михайла, у якому молився Джордж Вашингтон під час своєї єдиної подорожі за кордони США в 1751 р.

      Ботанічний сад «Андромеда»

      Є на що подивитися й на самому острові. Це заповідники, серед яких Природний заповідник Барбадосу, Барбадоський зоопарк та Квітковий заповідник; заказники Національного тресту Барбадосу, зокрема ботанічні сади «Андромеда»; селище-музей Тайрол Кот, що відображає повсякденне життя місцевих жителів; цукровий млин Моргана Левіса, абатство святого Миколая, збудоване у 1663 р., – єдина будівля на острові, де є камін; плантаторський дім «Франсія», грот Харрісона, що являє собою ланцюжок карстових печер зі сталактитами і сталагмітами, – до речі, туристи проїжджають грот на електричному трамваї, а також пам’ятники колоніальної архітектури «Оутерсон-хаус», «Санбері-хаус» та барбадоська синагога. А ще кожного року на Барбадосі проводиться найбільший джазовий фестиваль, на який збираються знамениті джазові музиканти з усього світу.

      За милю на південь від Бриджтауна знаходиться Барбадоський музей, на схід від собору Святого Михайла розташований Королівський парк, де росте баобаб, вік якого – десять століть, тобто аж СКАЧАТЬ