Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія. Отсутствует
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія - Отсутствует страница 22

СКАЧАТЬ (а це було в неділю). Тому Колумб вирішив назвати цей острів «Домініка», що в перекладі з латини означає «неділя». Щоправда, іспанські моряки тоді не висадилися на берег – чи то гавань не змогли знайти, чи то з карибами не хотіли зустрічатися. Індіанці і згодом тривалий час не давали «блідолицим» надто активно проявляти себе на цих землях. У 1632 р. французи все ж заснували тут поселення, але кариби його знищили. А потім острів поперемінно був то в руках французів, то англійців. Карибів ставало щодалі менше (адже у європейців була краща зброя), рабів із Африки – більше, і працювали вони на плантаціях цукрової тростини.

      На початку ХІХ століття Домініка (за Віденською угодою) остаточно стала британською. Вона була однією з найбідніших колоній Туманного Альбіону. З 1833 р. Домініка входила до британського генерал-губернаторства Підвітряні острови, у 1958–1962 рр. – до підконтрольної англійській владі Вест-Індської федерації, а в 1967 р. отримала статус держави, асоційованої з Великою Британією. Незалежною республікою вона стала у 1978 р. (офіційна її назва – Співдружність Домініка). Першому уряду незалежної країни дістався не найкращий спадок. Населення, знесилене украй важким економічним становищем, розпочало страйки та численні заворушення. Британія відмовила в допомозі. Наступна велика хвиля народних заворушень прокотилася островом на початку 90-х років, її «доповнили» урагани. Нині Домініка є бідною країною, де видатки перевищують прибутки (валютою країни є східнокарибський долар), де немає стабільного економічного зростання, де високий рівень безробіття. Країна входить до ООН, Організації американських держав, Карибської спільноти, Організації східнокарибських держав.

      На східному узбережжі, в резервації, мешкає кілька тисяч карибів – нащадків колись могутніх індіанців. Вони, як і їхні пращури, обробляють землю примітивними методами і виготовляють човни каное (видовбують їх із стовбурів великих дерев, переважно із так званого гумового дерева). Більша ж частина остров’ян не має індіанських коренів, а є потомками невільників, привезених із Африки. Вони говорять англійською мовою (вона є державною) або мовою патуа («карибський» діалект французької) і сповідують католицизм.

      Основа економіки цієї країни – сільське господарство. Домініка спеціалізується на вирощуванні бананів, шоколадного дерева, цитрусових (отже, залежить від примх погоди та ринку). Її промисловість малорозвинена і представлена невелич кими переробними, текстильними та деякими іншими підприємствами.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAAL СКАЧАТЬ