Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія. Отсутствует
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія - Отсутствует страница 10

СКАЧАТЬ господарствах вирощують головним чином овочі, у більших – ананаси, банани, манго, цукрову тростину, цитрусові, кокосову пальму. Розвинене птахівництво. В прибережних водах ведуть невеликий за обсягом промисел лангустів, морських губок та перлів.

      Столиця Багамських островів – Нассау. Місто назване на честь англійського короля, за якого Багами відвоювали в іспанців і який походив з голландської династії Нассау і родове гніздо якого знаходилося в сучасній Франції. Ще до Другої світової війни столиця Багамів стала невеликим туристичним центром, а після війни кількість готелів збільшилася в кілька разів. Нассау – столиця держави, в якій відсутні будь-які податки. Тому сотні банків, кредитно-фінансових установ та фірм США, Канади, Великої Британії та інших держав мають тут свої відділення. Головний порт Нассау може приймати великі океанські кораблі і має також чималу природну гавань, захищену від вітру і хвиль, та безліч якірних стоянок для яхт і маломірних суден.

      У Нассау є музей, присвячений рабству на островах. Він розташований в будинку, де свого часу проходили аукціони рабів.

      Збереглися і три форти: Фінкасл, Шарлот і Монтеню. Найцікавіший з них – Фінкасл, побудований у вигляді колісного пароплава губернатором Данмором в 1793 р. та нескромно названий на честь свого баронського титулу. Він розташований на високому пагорбі, і три його гармати, що збереглися, тепер уже миролюбно, дивляться на гавань, де замість легкокрилих вітрильників нині велично красуються круїзні кораблі.

      На Бей-стрит – це головна вулиця Нассау – є місце, яке неодмінно потрібно відвідати, щоб краще зрозуміти цю країну, – Стро Маркет (Солом’яний ринок). Під великим навісом уздовж корабельного причалу розмістився місцевий речовий ринок. На довгих лотках купами розкладені майки з багамською символікою, вироби місцевих майстрів з дерева й кераміки, ювелірні прикраси. Причому все це ремісники продовжують творити прямо тут же, під навісом.

      Бей-стрит – головна вулиця Нассау

      Однією з найяскравіших урочистостей, що збігаються зі святкуваннями Нового року та Різдва, є фестиваль Юнканоо. Це й карнавал, і театралізована хода, і народні гуляння одночасно. Учасники демонструють фантастичні костюми. Цікавою розвагою є регата, що її проводять у квітні в гавані Єлизавети, та Гумбей Саммер, а ще фестиваль, який влаштовують для туристів у червні.

      Але так було не завжди. Споконвічними мешканцями островів були індіанці аравак. Однак іспанці вивезли понад 40 тисяч індіанців для роботи в шахтах і добування перлів на інші острови. Внаслідок цього Багами з часів відкриття їх Колумбом були майже безлюдними протягом 135 років. Британці вперше оселилися на островах Ельютера і Нью-Провіденс у 1647 р. і завезли сюди чорних рабів для роботи на бавовняних плантаціях. На початку на британські поселення часто нападали іспанці. Ці острови були притулком для розбійників і піратів.

      З 1670 по 1717 рр. Багами були під управлінням СКАЧАТЬ