Название: Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія
Автор: Отсутствует
Издательство: Фолио
Жанр: Учебная литература
isbn: 966-03-3165-7
isbn:
Першого червня 1973 р. назва країни була змінена з Британського Гондурасу на Беліз, а 21 вересня 1981 р. була офіційно проголошена його державна незалежність. Нинішній прем’єр-міністр країни Мануель Ескуївель обіймає цю посаду з 1993 р.
Беліз є прикладом того, як невеличка країна з постіндустріальною економікою, що не має значних природних ресурсів, може досить серйозно заявити себе на арені міжнародного бізнесу продуманою системою пільг та привілеїв, привабивши цим велику кількість іноземних інвесторів.
Гаїті – «висока земля»
Запальна музика та ритуали вуду, гірські вершини, просторі пляжі та смажена рум’яна індичка – такою відкривається країна Гаїті для гостя. Перше, що він побачить, ступивши на її землю, – це гори, які задивилися у синє небо, ціле пасмо гір, що зійшлися, аби зустріти відвідувача. А дещо взагалі може не відкритися йому. Навіщо? Менше знаєш, спокійніше спиш. Сонячна країна може соромливо приховати бідність, нетрі, навколишній хаос і запропонувати розслабитися. Дійсно, в мальовничих горах та на пляжах, серед розкішних пейзажів якось не спадає на думку, що ця гарна країна є однією з найбідніших у Західній півкулі. Однак у нашому світі важко щось приховати, і туристи побоюються Гаїті через можливість громадських безпорядків.
Узбережжя острова Гаїті
Серед тваринного світу Гаїті є справжнє диво – найменша на планеті ящірка – карликовий круглоголовий гекон. Її довжина не перевищує 18 мм.
Першими жителями острова Гаїті (на ньому, окрім однойменної країни, розташована Домініканська Республіка) були індіанські племена, які змінювали одне одного або співіснували, – сібонеї, араваки, кариби та інші. Вони і дали назву острову. Хтось із них сказав «гаїті» (що означає «гористий», «висока земля»), просто описавши те, що побачив перед собою, і така назва закріпилася за цим шматком суходолу. Гористий рельєф острова надає йому особливої привабливості. Порівняно з сусідніми островами Гаїті справді є найбільш «високою землею» серед розташованих у Карибському басейні.
Острів Гаїті належить до групи Великих Антильських островів, однойменна країна розташована в західній частині острова. Її перетинають численні гірські хребти з найвищою точкою Ла-Сель (2674 м), з них стікають численні річки. На півночі країни лежать рівнини. Гаїті омивають Карибське море, Атлантичний океан та Навітряна протока. Сильно порізані береги острова виглядають мальовничо навіть на карті. А що вже казати про їхній «натуральний» вигляд! Місцеві гірські пейзажі вражають, проте раніше на цих тисячолітніх схилах було набагато більше дерев – людська діяльність дається взнаки. У внутрішніх районах є невеликі ділянки саван із поодинокими деревами, в національних парках охороняються густі ліси. А найбільш характерними дикими рослинами в цій країні є пальми, СКАЧАТЬ