Название: Крос у небуття
Автор: Юрий Сорока
Издательство: OMIKO
Жанр: Современные детективы
Серия: Український детектив
isbn: 978-966-03-9545-9
isbn:
– У Хмельницькому. Люди бачили його у центрі. Кілька разів.
– Ти впевнений?
– Можемо вірити, – схилив голову Косий. – Надійні люди оповідали.
– Софрон з ним?
– Так.
– Коли їх там бачили?
– Позавчора.
– З ким вони були? Самі? Якщо ні, тобі відомі якісь кінці Потапа в Хмельницькому?
Косий зітхнув і собі припалив цигарку.
– Я не всесильний, начальнику. Ти ж знаєш.
– Ти не всесильний, ти хитрий, як лис. Ну то що?
– Знаєш, а мені вже сорок, – раптом заявив Андрію Косий. – Це вік, який примушує замислитись над життям, ти так не вважаєш? Краща половина позаду, роки, пришвидшуючись з кожним прожитим, починають летіти з швидкістю метеорів, а попереду лише безрадісна старість і кінець земних поневірянь. А коли ти прокидаєшся ранком, тебе обов’язково щось болить. Примітивізм власної ролі у цьому світі починає турбувати значно частіше, аніж раніше. Це сумно.
Андрій засміявся.
– Косого потягло на філософію. Ти й справді старієш.
– Про це я й намагаюсь сказати. У мене уже не те здоров’я, яке мав раніше. Вісім років я не витримаю. І якщо б ти, начальнику, пообіцяв, що подбаєш, аби у разі чого мені влаштували замість них звичайну «двійку», я б знав напевне, що ти дотримаєшся власного слова.
Андрій загасив цигарку до попільнички.
– Добре, Косий. Я подумаю над твоїм проханням. З ким їх бачили?
– Коли ти так кажеш, я спокійний за свою долю. Їх бачили з Анжелою. Вона наркоманка, живе у Хмельницькому. Кличка – Фієста. Більше мені нічого про неї не відомо.
Андрій дістав портмоне і покликав Карена.
Коли він зайшов у райвідділ, була вже шоста година вечора. Плекаючи у душі надію, що біганину на сьогодні закінчено, а Гончар вже відбув додому, Андрій покрокував крізь просторе фойє у напрямку сходів на верхні поверхи. Здалеку привітався помахом руки з кількома патрульними сержантами, котрі сиділи, на щось очікуючи, на стільцях вишикуваних уздовж стіни. Коли взявся рукою за турнікет, що відділював сходи від фоє, почув за спиною голос чергового:
– Соколовський!
– Агов, – повернувся Андрій і побачив огрядного капітана Савчука, котрого у відділі за пристрасть до здорового способу життя і сироїдіння позаочі кликали Морківником. Кожного разу Морківник приносив з собою на чергування велику валізу овочів, в основному моркви. Він гриз її майже постійно, встигаючи зводити з розуму своїх помічників докладним описом усіх можливих способів оздоровлення і рецептами екзотичних дієт. Як він міг при цьому утримувати свою вагу у межах ста двадцяти кілограмів, було загадкою. Навіть тепер Морківник стояв біля дверей чергової частини, в одній руці тримаючи помаранчевий конус очищеної морквини, у іншій брошуру. Напис на обкладинці брошури проголошував: «Я доживу до 100!»
– Кульчицький казав передати, СКАЧАТЬ