Название: Крос у небуття
Автор: Юрий Сорока
Издательство: OMIKO
Жанр: Современные детективы
Серия: Український детектив
isbn: 978-966-03-9545-9
isbn:
– Братан, не в западло, розверни тачку і піджени багажником впритул до гаража, – попросив Потап у Софрона. Той скорився. Коли заглушив двигун і підійшов до Потапа, той підморгнув:
– Іди сюди, братело, заціниш мої ніштяки.
Софрон, знизавши плечима, подався за бригадиром всередину гаража. Спокійно дивився як Потап підійшов до цегляної стіни, де на кілках висів різний авто-аматорський мотлох, відшукав на ній автоматичний вимикач і клацнув важелем. Після цього наліг на невеличкий свердлувальний верстат, розташований поряд на верстаку, і відсунув його на кількадесят сантиметрів. Під станиною верстата було приховано ще один електроавтомат з великою червоною кнопкою посередині.
– Запам’ятай послідовність, – сказав Потап. – Спочатку вимкнути світло у гаражі, потім перемкнути автомат на стіні. Інакше верстат з місця не зрушиш, все продумано.
– Цікаво.
– Розумно! Дивись далі, – з цими словами Потап натиснув червону кнопку під верстатом. Десь під ногами запрацював електродвигун і в обкладеній брудними кахлями ямі для огляду з’явився освітлений отвір. – Ходімо.
Потап, а за ним Софрон, скочили у яму й протиснулися у замаскований люк. Софрону залишилося лише присвиснути. Приміщення, яке відкрилося його очам, мало не менше двадцяти квадратних метрів площі, високу бетоновану стелю і яскраве електричне освітлення. Вздовж однієї із стін було влаштовано два вкритих армійськими ковдрами лежаки, в кутку стояли холодильник і білий пластиковий стіл з трьома стільцями. Залишалося лише дивуватися, як це все пропхнули у вузький люк. Скоріш за все, занесли до того, як підвал було добудовано.
Але навіть не сам підвал привернув увагу Софрона. Він дивився на протилежну стіну приміщення, на якій було розміщено справжній арсенал. На кількох стелажах лежали автомати, пістолети, гвинтівки й мисливські рушниці. Були там гранати, тротилові шашки і жмути електричних та вогневих запалів до вибухівки. Були навіть міліцейський бронежилет для прихованого носіння і десяток комплектів армійського камуфляжу. Викладені у стовпчик, стояли зелені цинки з набоями.
– Знайомся. Мій резервний склад, при нагоді криївка. Досвід наших предків, партизан з прикарпатських лісів. Як тобі? – криво посміхнувся Потап.
– Круто… – протягнув Софрон. Він підозрював, що у Потапа десь є склад зі зброєю, але щоб таких масштабів!
Потап взяв до рук продовгастий циліндр темно-зеленого кольору, завдовжки близько метра.
– Впізнаєш? – запитливо поглянув на Софрона.
Софрон посміхнувся. Ще б пак! Він недарма проходив два роки у солдатських черевиках. І не в частині ППО чи зв’язку. Десантно-штурмовий батальйон однієї з кращих в країні частин ПДВ! Після такої солідної підготовки Софрон міг не лише навпомацки упізнати будь-яку стрілецьку зброю, а й досить вправно нею володіти.
– РПГ-15, – все ще посміхаючись, відповів СКАЧАТЬ