Название: Асистент
Автор: Тесс Ґеррітсен
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Полицейские детективы
Серия: Джейн Ріццолі та Мора Айлс
isbn: 978-617-12-1979-3, 9786171219786
isbn:
Ріццолі вимкнула світло. У темряві маленька ультрафіолетова лампочка Ерин моторошно світилася синьо-зеленим. «Краймскоп», який використовував Мік у будинку Їґерів, був набагато потужнішим, але й тут на ділянці клейкої стрічки почали проступати приголомшливі деталі. Скотч, знайдений на місці злочину, може бути справжнім скарбом для слідчого. На клейкій поверхні залишаються фрагменти тканин і волосся, відбитки пальців і навіть клітини шкіри, які містять ДНК злочинця. В ультрафіолетовому світлі Ріццолі побачила декілька порошинок і темних коротких волосин. А на краєчку стрічки було щось схоже на тонесеньку бахрому.
– По всій довжині країв стрічки, знятої із зап’ясть і щиколоток, неперервною лінією ідуть ці волокна, бачите? – заговорила Ерин. – Може навіть здаватися, що це штучна бахрома.
– Але це не так?
– Не так. Якщо ви де-небудь поклали рулон скотчу, до країв чіпляються частки поверхні, на якій він лежить. Волокна. Хай би куди ми пішли, за нами тягнуться сліди місць, у яких ми побували раніше. І за цим убивцею теж.
Ерин клацнула вимикачем, світло вдарило по очах, і Ріццолі закліпала.
– Що ж це за волокна?
– Я покажу вам. – Ерин замінила зразок під мікроскопом. – Дивіться в окуляр, а я поясню, що це таке.
Ріццолі зазирнула в окуляр і побачила темне волокно, закручене у формі літери С.
– Це з країв клейкої стрічки, – сказала Ерин. – Я обдувала її гарячим повітрям, щоб поступово знімати нашарування. Оці темні волокна спостерігаються по всій довжині стрічки. А тепер я покажу вам, які вони в перерізі. – Ерин дістала з теки фотографію. – Отакий вигляд вони мають під електронним сканувальним мікроскопом. Це волокно дельтоподібної форми, бачите? Трикутничок. Йому надають саме такої форми, щоб зменшити забруднюваність. Така дельтоподібна форма характерна для волокон, із яких роблять килими.
– Отже, це штучний матеріал?
– Так.
– А подвійне променезаломлення? – Ріццолі знала, що коли світло проходить крізь синтетичне волокно, воно часто розщеплюється на два промені, немовби проходячи крізь кристал. Це подвійне заломлення променю називається бірефракцією. Кожен тип волокон має власний індекс, який можна виміряти поляризаційним мікроскопом.
– Це синє волокно має індекс бірефракції 0,063, – сказала Ерин.
– Якийсь конкретний матеріал?
– Тип нейлону, який часто використовується для килимів, бо він міцний, еластичний і мало забруднюється. І, зокрема, оця форма волокон та інфрачервона спектрограма відповідають антронному волокну компанії «Дюпон», яке використовується саме для виготовлення килимів.
– І цей килим темно-синій? – запитала Ріццолі. – Більшість людей обирає для дому інші кольори. Схоже, це був килимок для машини.
– Взагалі-то цей відтінок, СКАЧАТЬ