Leia oma kirg. Emily Nagoski
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Leia oma kirg - Emily Nagoski страница 5

Название: Leia oma kirg

Автор: Emily Nagoski

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Зарубежная психология

Серия:

isbn: 9789916603499

isbn:

СКАЧАТЬ meile kõigile on valetatud, aga see pole kellegi süü? Ma soovin võtta hetke, et pöörata tähelepanu kahjule, mida see vale on põhjustanud.

      Niivõrd paljud naised hakkavad lugema mu blogi, võtma mu kursust või kuulama mu avalikku loengut, olles kindlad, et nad on seksuaalselt katki. Nad tunnevad, et on düsfuntksionaalsed. Nad tunnevad end eba-normaalselt. Ja lisaks sellele tunnevad nad ärevust, frustratsiooni ja loo-tusetust, sest pole saanud tervishoiutöötajatelt, terapeutidelt, partnerilt, perelt ja sõpradelt infot ega toetust.

      „Lihtsalt lõdvestu,“ on neile öeldud. „Joo klaas veini.“

      Või: „Naised ei tahagi nii väga seksi. Saa üle.“

      Või: „Mõnikord ongi seks valus – äkki oleks parem sellest mitte välja teha?“

      Ma mõistan nende naiste frustratsiooni ja lootusetust – ja raamatu teises osas räägin neuroloogilisest protsessist, mis jätab inimesed frustrat-siooni ja lootusetuse lõksu, eraldades nad lootusest ja rõõmust, ja kirjel-dan teaduspõhiseid meetodeid, kuidas sellest lõksust välja pääseda.

      Siin on see, mida pead kohe teadma: selles raamatud peituv info näi-tab sulle, et ükskõik mida sa oma seksuaalses elus koged – olgu mureks erutus, iha, orgasm, valu, seksuaalsete aistingute puudumine – tuleneb sellest, et su seksuaalsete reaktsioonide mehhanism toimib sobilikult … ebasobilikus maailmas. Sina oled normaalne, maailm sinu ümber on katki.

      See on tegelikult halb uudis.

      Hea uudis on see, et kui mõistad, kuidas su seksuaalsete reaktsioo-nide mehhanism toimib, saad hakata oma keskkonda ja aju ise juhtima, et maksimeerida oma seksuaalset potentsiaali isegi katkises maailmas. Ja kui muudad oma keskkonda ja aju, saad oma seksuaalset toimimist muuta – ja selle terveks ravida.

      Olen näinud, kuidas siin raamatus sisalduv teave naiste seksuaalset heaolu põhjalikult muudab. Olen näinud, kuidas see transformeerib

      22 Emily Nagoski, Ph.D.

      meeste arusaama oma naissoost partnerist. Olen näinud, kuidas samasoo-lised partnerid vaatavad teineteisele otsa ja ütlevad: „Aa. Nii et asi oli selles.“ Üliõpilased, sõbrad, blogilugejad ja isegi teised seksuaalkoolitajad on lugenud blogipostitust või kuulnud mu loengut ja öelnud: „Miks keegi seda mulle varem ei rääkinud? See selgitab kõike!“

      Ma tean täiesti kindlalt, et see, mida siin raamatus kirjutan, võib sind aidata. Sellest ei pruugi piisata, et parandada kõik haavad, mille on su seksuaalsusele tekitanud kultuur, kus naisel tundub peaaegu võimatu olla „õigesti“ seksuaalne, aga see annab sulle võimsad vahendid, mis parane-misele kaasa aitavad.

      Kuidas ma seda tean?

      Loomulikult tänu tõenditele!

      Ühe semestri lõpus palusin oma 187 üliõpilasel panna kirja üks eriti tähtis asi, mida nad minu aines õppisid. Siin on väike valik nende vastustest.

      Ma olen normaalne.

      MA OLEN NORMAALNE.

      Ma õppisin, et kõik on NORMAALNE, nii et saan minna läbi oma ülejäänud elu enesekindluse ja rõõmuga.

      Sain teada, et olen normaalne! Ja õppisin, et mõnel inimesel on spontaanne iha ja teistel on reageeriv iha ja see fakt aitas mul oma seksielu tõeliselt mõista.

      Naisi on erinevaid! Ja see, et ma ei koge oma seksuaalsust sama-moodi nagu paljud teised naised, ei tähenda, et olen ebanormaalne.

      Naiste suguiha, seksuaalne erutus, seksuaalsed reaktsioonid jne on ülimalt varieeruvad.

      Ainus asi, milles saab seksuaalsuse puhul kindel olla, on, et inime-sed varieeruvad, vägagi.

      Et igaüks on erinev ja kõik on normaalsed. Pole kahte ühesugust.

      Pole kahte ühesugust!

       Leia oma kirg 23

      Ja palju muid vastuseid. Enam kui pooled kirjutasid mingi versiooni lausest „Ma olen normaalne“.

      Istusin oma kabinetis ja lugesin neid vastuseid, pisarad silmis. Mu üliõpilaste jaoks oli midagi hädavajalikult olulist teadmises, et nad on „normaalsed“, ja mingil moel oli minu aine sellele teadmisele tee vabaks teinud.

      Naiste seksuaalse heaolu teadusharu on noor ja veel on palju teada saada. Aga see noor teadusharu on juba avastanud tõdesid naiste sek-suaalsusest, mis on tõeliselt muutnud mu üliõpilaste suhet oma kehaga – ja on kahtlemata transformeerinud minu oma. Kirjutasin selle raamatu, et jagada teadusandmeid, lugusid ja sekspositiivseid ideid, mis tõestavad meile, et hoolimata meie kultuuri juurdunud tahtest tekitada meis tunne, et oleme katki, düsfunktsionaalsed, ebameeldivad ja ebaarmastusväärsed, oleme tegelikult igati võimelised enesekindlaks, rõõmurikkaks seksiks.

      Raamatu „Leia oma kirg“ lubadus on see: ükskõik kus sa oma seksuaalsel rännakul parajasti oled, kas sul on vapustav seksielu ja tahad selle vapus-tavust laiendada või oled raskustes ja otsid lahendusi, õpid sa midagi, mis parandab su seksielu ja muudab seda, kuidas mõistad seda, et sa oled seksuaalne olend. Ja avastad, et isegi kui sa end nii ei tunne, oledki juba seksuaalselt terviklik ja terve.

      Nii ütleb teadus.

      Võin seda tõestada.

      1. osa

      (Mitte nii lihtsad) põhitõed

      1.

      Anatoomia.

      Pole kahte ühesugust

      Oliviale meeldib masturbeerides end peeglist vaadata.

      Nagu paljud naised, masturbeerib Olivia, lamades selili ja hõõru-des käega kliitorit. Erinevalt paljudest naistest toetab ta end täispikku-ses peegli ees ühe küünarnuki peale ja vaatab, kuidas sõrmed vulva voltide sees liiguvad.

      „Ma alustasin, kui olin teismeline,“ ütles ta mulle. „Olin näi-nud internetis pornot ja mul tekkis oma väljanägemise suhtes uudis-himu, nii et võtsin peegli ja hakkasin oma häbememokki laiali tõm-bama, et kliitorit näha, ja mis ma oskan öelda? Tunne oli hea, nii et hakkasin masturbeerima.“

      See pole ainus viis, kuidas ta masturbeerib. Ta naudib ka dušiotsiku „pulseerivat“ režiimi, tema käsutuses on väike vibraatorite armee ja ta veetis minu kuud, õpetades endale „hingamisorgasmi“ saamist, ilma keha üldsegi puudutamata.

      Selliseid asju räägivad naised sulle, kui oled seksuaalkoolitaja.

      Ta rääkis mulle ka, et oma vulva vaatamine veenis teda, et tema seksuaalsus on rohkem mehe oma moodi, sest ta kliitor on võrdlemisi suur – „peaaegu nagu miniporgand“ –, mis, järeldas ta, teeb ta

      28 Emily Nagoski, Ph.D.

      mehelikumaks. See on suurem, sest temas on rohkem testosterooni, mis omakorda on teinud temast kiimas naise.

      Ütlesin talle: „Tegelikult ei ole mingeid tõendeid, et leiduks seos täiskasvanud naise hormoonitasemete, suguelundite kuju või suuruse ja suguiha või seksuaalsete reaktsioonide vahel.“

      „Oled sa selles kindel?“

СКАЧАТЬ