Німа смерть. Фолькер Кучер
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Німа смерть - Фолькер Кучер страница 18

Название: Німа смерть

Автор: Фолькер Кучер

Издательство: OMIKO

Жанр: Исторические детективы

Серия: Бест

isbn:

isbn:

СКАЧАТЬ кивнув:

      – Схоже на те. Однак він натрапив не на таку людину. Аденауера не можна шантажувати!.. Втім, навіть якби захотів, я б нічого не зміг вдіяти! Так само, як не може бурмістр Берліна.

      – У пана Бьома наразі свої клопоти, – зауважив Ґереон.

      – Хто б сумнівався! Єдиний, хто міг би щось зробити, має ім’я Генрі Форд. Але, щойно в Рілі буде завершено всі приготування, він не дозволить жодному автомобілю скотитися з конвеєра у Берліні, щодо цього можете не сумніватися.

      – У Берліні стане ще більше безробітних.

      Аденауер стенув плечима.

      – Що я маю на це сказати? Натомість будуть створені сотні робочих місць у Кельні. Так повелося в цьому світі! Так він влаштований! І шантажем цього аж ніяк не зміниш!

      – А попри це – а може, саме через це – шантажист може завдати шкоди, і я маю запобігти цьому.

      Аденауер кивнув:

      – Твій хлопець швидко схоплює, – кинув він Енґельберту Рату.

      Ґереон відчував щось подібне, коли мати хвалила шкільні успіхи сина перед гостями за кавою.

      – Звідки вам відомо, – запитав він, – що шантажист справді має інформацію, яка становить реальну загрозу?

      – Читай, – Аденауер подав йому інший аркуш. – То була перша сторінка, з вимогою, а це – друга з того ж листа.

      Цей лист не був схожий на плакат, тут було набагато більше тексту – до того ж, друкованого на машинці, але теж червоним, як олівець на першому аркуші.

      «Чи не прикро було б комусь, якби світ дізнався, що обговорювали під час засідання Наглядової ради «Дойче Банку» між собою члени цієї наглядової ради Аденауер і Блютґен, разом із директором банку Брюнінґом?».

      – Що це має означати?

      – Перш за все, це означає, що хтось точно знає, що і де відбувається, – відповів Аденауер. – Дізнайтеся, хто це, і дайте йому зрозуміти, що не я, а саме він піде до в’язниці, якщо бодай слово з будь-якої конфіденційної розмови просочиться в публічний простір!

      – Як ви собі це уявляєте? Я служу у поліції, я…

      – Точно. Саме тому ви знаєте найкращі способи, як це облаштувати! І вам не випаде про це шкодувати, любий друже. У мене досі добрі стосунки з вашим начальником поліції. Моє слово щось таки важить для Цьорґібеля[10], повірте мені! Ваш батько у вашому віці був уже старшим комісаром. Пора наслідувати його.

      – Це складно. Міністерство внутрішніх справ наклало мораторій на промоції…

      – Авжеж! Бо Пруссія змушена заощаджувати! Але повірте, завжди є винятки! Навіть у ці важкі часи за справжні заслуги треба винагороджувати. І гідні отримають свої винагороди.

      Енґельберт Рат кивнув на знак згоди.

      – Старший комісар Ґереон Рат – це звучить гідно, – підніс він свій келих. – За наступного старшого комісара в родині Ратів!

      Ґереон підняв келих і посміхнувся, але тільки пригубив солодке вино. Старший комісар – це справді непогана перспектива. Хоча б уже й тому, що більше не СКАЧАТЬ



<p>10</p>

Карл Фрідріх Цорґібель, відомий насамперед кривавим придушенням першотравневої демонстрації 1929 р. («Блутмай»), у часи Веймарської республіки був спочатку начальником поліції Кельна, а потім – Берліна.