Вероніка вирішує померти. Пауло Коельйо
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Вероніка вирішує померти - Пауло Коельйо страница 5

Название: Вероніка вирішує померти

Автор: Пауло Коельйо

Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»

Жанр: Зарубежная образовательная литература

Серия:

isbn: 978-966-14-8360-5, 978-966-14-8323-0, 978-85-7542-795-8, 978-966-14-8357-5, 978-966-14-8361-2, 978-966-14-8359-9

isbn:

СКАЧАТЬ взяти дуже коротку участь у цій історії, а саме ось яку.

      Вероніка-подруга була нажахана тим, що вчинив її батько, а надто з огляду на те, що він керував шанованим закладом і працював над дисертацією, яку, він сподівався, схвалять в академічному світі.

      – Ти знаєш, звідки походить слово «притулок»? – запитала вона. – Воно веде початок із середньовіччя, коли люди мали право шукати собі притулок у церквах, у священних місцях. Право на притулок – це те, що розуміє кожна цивілізована особа! Тож як сталося, що мій батько, директор притулку, міг учинити таке з кимось?

      Пауло Коельйо захотів довідатися всі подробиці про те, що сталося, бо мав поважну причину зацікавитися історією Вероніки.

      А причина була такою: колись його самого запроторили до притулку – або до божевільні, саме під такою назвою більше відомий цей різновид лікарні. І таке з ним сталося не один раз, а тричі: в шістдесят п’ятому, шістдесят шостому, шістдесят сьомому. Те місце мало назву «Дім здоров’я» лікаря Ейраса, в Ріо-де-Жанейро.

      Причина його перебування там досі йому мало зрозуміла; можливо, батьків збила з пантелику його поведінка, що відрізнялася від їхньої, бо він був то надто сором’язливим, то надто зухвалим, а можливо, його бажання стати «митцем», бо мистецтво в його родині сприймали як найпереконливіший спосіб жити маргіналом і померти в убозтві.

      Коли Коельйо про це згадував, – досить-таки рідко, так би мовити, мимохідь, – він вважав божевільним того лікаря, який вирішив помістити його в притулок без будь-якої конкретної причини (як то буває в кожній родині, існує тенденція скласти провину на інших і категорично стверджувати, що батьки не знали, що вони роблять, коли ухвалювали таке сумнівне рішення).

      Пауло засміявся, коли довідався про дивного листа до редакції журналу, якого залишила Вероніка, обурена, що такий важливий французький часопис не знає навіть, де розташована Словенія.

      – Ніхто не вкорочує собі віку з такої причини.

      – Хай там як, а лист Вероніки не дав би ніякого результату, – з почуттям глибокого розчарування зауважила Вероніка-подруга. – Лише вчора, коли я реєструвалася в готелі, там вирішили, що Словенія – місто в Німеччині.

      Це дуже знайома історія, подумав він, бо хіба мало чужоземців вважають аргентинське місто Буенос-Айрес столицею Бразилії?

      Але крім того факту, що він жив у країні, яка заохочувала чужоземців нахваляти красу її столиці (розташованої в сусідній державі), Пауло Коельйо мав із Веронікою ще одну спільну пригоду у своїй біографії (про яку ми вже тут писали, але не буде зайвим нагадати про неї); його також свого часу відправляли в санаторій для душевнохворих, «звідки тобі не варто було виходити», як зауважила одного разу його перша дружина.

      Але він звідти вийшов. І коли покинув лікувальний заклад лікаря Ейраса востаннє, сповнений рішучості ніколи туди не повертатися, то дав собі дві обіцянки: а) заприсягся, що напише про це книжку; СКАЧАТЬ