Інформатика. Дитяча енциклопедія. Отсутствует
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Інформатика. Дитяча енциклопедія - Отсутствует страница 24

СКАЧАТЬ щодо продажу серед класу ноутбуків. Тоді ж створили кишеньковий комп’ютер Newton, у якому можна було вводити рукописний текст. Серед недоліків була маленька оперативна пам’ять, яка заважала написанню прикладних програм для Newton.

      1997 року Apple випустила нову родину Macintosh – G3. Серцем цього комп’ютера став процесор нового покоління PowerPC.

      Наприкінці 90-х років фірма анонсувала родину нових прискорених комп’ютерів iMac з більш низькою ціною. Вони представлені в п’яти кольорах: мандарин, полуниця, виноград, лохина, лайм.

      У 2000 році комп’ютери Macintosh складали приблизно 10 % комп’ютерного парку. Вони широко використовувалися в освіті, видавницькій справі, при створенні мультимедіа-програм і т. д.

      Зараз комп’ютери Macintosh «зменшуються» у розмірах, як і IBM PC-сумісні комп’ютери, мають своїх прихильників на ринку продажу.

      Робочі станції

      Робочі станції (Workstation) – як правило, це молодші моделі міні-ЕОМ, які потрібні для роботи з одним користувачем. Вони мають продуктивність як у найбільш потужних персональних комп’ютерів або ще вищу. Їх ціна теж вища, ніж у звичайних ПК.

      Багато робочих станцій працюють під керівництвом ОС UNIX.

      Робочі станції – це частіше за все офісні ПК, які використовуються для інтенсивних обчислень. Звичайно це робота з професійними науковими та інженерними програмами модулювання типу CAD/CAM, створення середовищ, розробка програмного забезпечення та різних прикладних програм типу клієнт-сервер. Існують спеціалізовані графічні станції для роботи з тривимірною графікою.

      Менфрейми

      Менфрейми, або великі ЕОМ, – універсальні електронно-обчислювальні машини загального призначення. Це комп’ютери, створені для обробки інформації великої ємності. Найбільш великий виробник – фірма IBM (менша частина продажу у фірм Unisys, Amdahl). Великі комп’ютери активно використовуються у фінансовій сфері, оборонному комплексі. Вони займають до 20–30 % комп’ютерного ринку. Відрізняються виключною надійністю, високою швидкодією, дуже великою пропускною можливістю каналів вводу-виводу. До них можуть приєднуватися тисячі терміналів (робоче місце, яке складається з монітора та клавіатури) або персональних комп’ютерів для роботи користувачів.

      Більшість великих корпорацій, банків, зарубіжних урядових установ обробляють свої дані на великих ЕОМ. Незважаючи на велику вартість цих машин, попит на них не падає. Централізоване збереження та обробка даних виходить дешевше, ніж обслуговування окремих систем обробки даних, які складаються із сотень і тисяч персональних комп’ютерів.

      Суперкомп’ютери

      Супер-ЕОМ – це електронно-обчислювальні машини загального призначення з дуже високою продуктивністю, які застосовуються для розв’язання задач із дуже великими обсягами інформації. Абсолютного визначення терміна «супер-ЕОМ» немає. Але з назви і з попередніх речень зрозуміло, що все, з чим працює супер-ЕОМ, – це супер-, дуже… Перші супер-ЕОМ були створені американським інженером-електронником СКАЧАТЬ