Інформатика. Дитяча енциклопедія. Отсутствует
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Інформатика. Дитяча енциклопедія - Отсутствует страница 25

СКАЧАТЬ ПК

      Настільні ПК, які підтримують одне робоче місце, складають найбільшу групу персональних комп’ютерів, або мікро-ЕОМ. До появи портативних ПК слова «настільний» і «персональний» були синонімами. Настільні ПК ще називають комп’ютерами для робочого місця, або офісними ПК (останнім часом офісними називають робочі станції). Більшість домашніх комп’ютерів теж є настільними. Вони мають 32– і 64-розрядну архітектури і шинну організацію системи, використовують стандартизовані апаратні і програмні засоби.

      Компанії-виробники пропонують велику кількість різних моделей настільних ПК. Більшість настільних ПК належить до двох великих груп: IBM-сумісних ПК та ПК Apple Macintosh. Комп’ютери цих груп не сумісні один з одним тому, що повністю або частково не можуть використовувати апаратні і програмні продукти один одного.

      Настільні ПК орієнтовані на розв’язання великого кола завдань в офісі, на виробництві, у побуті.

      Портативні ПК

      Портативні комп’ютери різняться від настільних та поміж собою габаритами і вагою. Виробники портативних комп’ютерів використовують найновітнішу технологію. Ці передові технічні рішення часто використовуються і при створенні настільних комп’ютерів.

      Класифікація портативних комп’ютерів

      Перші портативні комп’ютери, які випускала компанія Адама Осборна, мали назву «Portable» і важили приблизно 10 кг. При вазі 4–5 кг вони почали називатися «наколінними» (Laptop). «Схуднувши» ще на пару кілограмів, вони стали називатися ноутбуками (Notebook – записник), а їх полегшені варіанти – субноутбуками (Subnotebook). Найменші та найлегші комп’ютери називаються «надолонними» (палмтопами, Palmtop) або HPC (Handheld PC).

      Найбільш поширеними портативними комп’ютерами є ноутбуки та субноутбуки. Межа між ними дуже умовна. Вага ноутбука від 2,2 до 4,5 кг, а субноутбука – від 0,9 до 2,7 кг. Габаритні розміри ноутбука – звичайно 50x279x215 мм, а субноутбука – 38x254x190 мм. Розмір матриці екрана ноутбука від 11,3 до 15,4 дюйма, а субноутбука від 6,4 до 11,3 дюйма (1 дюйм = 2,54 см). Ноутбук звичайно має більшу оперативну пам’ять і ємність вінчестера (але це залежить від класу машини). Як правило, субноутбук має зовнішні приводи для флоппі дисків та CD-ROM, а ноутбук – вбудовані. Операційна система і для ноутбуків і для субноутбуків є Windows 9x та ін.

      Найменші ПК розробляють на процесорах, не сумісних із Intelx86, вони не мають вінчестера, працюють від батареї довше, ніж ноутбуки. Вони мають невелику ємність оперативної пам’яті і маленький екран. Використовують свою операційну систему, наприклад OC Microsoft Windows CE 1.0 або 2.0 (CE неофіційно розшифровується як Compact Edition). На них звичайно реалізовано стандартний набір додатків органайзера: календар, записник, планувальник, нескладна програма для роботи з електронною поштою і програма обміну даними з ПК.

      Особливості портативних комп’ютерів

      Для процесорів, які використовуються в ноутбуках, характерно зменшення напруги живлення (у деяких моделях до 1,6 В). Крім того, використовуються спеціальні заходи для зменшення потужності споживання, наприклад технології VRT (Voltage СКАЧАТЬ