Название: Інформатика. Дитяча енциклопедія
Автор: Отсутствует
Издательство: Фолио
Жанр: Книги для детей: прочее
isbn: 978-966-03-3966-8
isbn:
Ще однією важливою характеристикою є вимоги до розміщення пристроїв на робочому місці. Рекомендується, щоб монітор був розташований не менш ніж на відстані 500 мм від очей, взагалі від тіла людини. Як вважають фахівці, на відстані 500 мм від екрана рівень комп’ютерних випромінювань стає набагато нижчим, практично безпечним для організму людини. Важливо також, щоб відстані від очей до монітора, клавіатури та документів чи книжки були однаковими, бажано рівними 500 мм. На робочій поверхні стола обов’язково потрібно мати простір для відпочинку долоней. Але це ще не все. Приміщення, в якому знаходиться користувач, теж має значення. В полі зору користувача не повинно бути яскравих зображень (плакатів, календарів), стіни приміщення бажано пофарбувати матовою світлою фарбою чи обклеїти відповідними шпалерами. Робоче місце рекомендується розташувати таким чином, щоб поряд з боковою чи задньою стінкою монітора не було місць, де довгий час може проводити хтось із членів сім’ї. Ці частини монітора випромінюють значно більше, ніж екран. Тому відстань від них – не менш ніж 1,5 м. Завішувати вікна в кімнаті, де використовується комп’ютер, рекомендується світлими однотонними матовими шторами або жалюзі. Монітор треба так розташувати, щоб людина не «впиралася» очима у вікно чи джерело освітлення, бо це викликає перенапруження зорової системи і веде до зорової перевтоми. Не менш важливим також є можливість відповідного провітрювання приміщення.
Працювати з комп’ютером не більше чотирьох годин на добу. У разі необхідності працювати більше часу треба оволодіти спеціальною культурою планування свого робочого часу та відпочинку.
Що стосується дітей, то для них норми використання комп’ютера дуже жорсткі.
Дітям 6-річного віку можна працювати 10–12 хвилин; 7-8-річного – 15 хвилин; 9-10-річного – до 20 хвилин, не більше 4-х разів на тиждень.
Добре розуміючи, наскільки важко у сучасних умовах додержуватись таких норм, зважимо на те, що за цими нормами стоять серйозні дослідження, і такої ж думки додержуються і фахівці в інших країнах.
Велике значення мають заходи для підвищення захисної спроможності організму людини до впливу комп’ютерних шкідливостей. З цією метою розроблено комплекс фізичних вправ, вони наведені нижче. Атакож рекомендовано вживання вітамінів А1, В1, В2, В12, які мають специфічне значення для функції ока.
Звичайно, за останні роки якість, безпечність комп’ютерів зросли. В першу чергу це стосується моніторів, випромінювання яких є найбільш небезпечним. Сучасні монітори випромінюють значно менше, рідкокристалічні – майже не випромінюють. Тож деякі послаблення таких жорстких правил допустити можна. Але подивіться на себе. Якщо ви нормально встигаєте в школі, якщо маєте гарних друзів, займаєтеся спортом і з задоволенням проводите канікули на природі подалі від комп’ютера – комп’ютер ваш друг. Але ж якщо, крім комп’ютера, ніякі інші справи не приносять вам задоволення, з друзями ви розмовляєте тільки про комп’ютер, СКАЧАТЬ