На городі довіряємо природі. Чудовий результат без клопоту й витрат!. Борис Бублик
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу На городі довіряємо природі. Чудовий результат без клопоту й витрат! - Борис Бублик страница 13

Название: На городі довіряємо природі. Чудовий результат без клопоту й витрат!

Автор: Борис Бублик

Издательство:

Жанр: Хобби, Ремесла

Серия:

isbn: 978-966-14-9222-5,978-966-14-9223-2,978-966-14-9139-6

isbn:

СКАЧАТЬ з’являться сходи часнику. Міжряддями можна розпорядитися, взагалі кажучи, як завгодно. Наприклад, посадити в них у два ряди картоплю, перець, баклажани, капусту. Листя часнику поживе кілька місяців, потім висохне, а в землі залишаться однозубки – дивовижний посадковий (перепрошую – УЖЕ ПОСАДЖЕНИЙ!) матеріал. Доглядати за підселеними до часнику культурами можна, не звертаючи практично уваги на «резидента». Навіть полоти – щоправда, мілко, плоскорізом Фокіна або сапою з підігнутим держаком, щоб не нашкодити однозубкам.

      Наприкінці літа на грядці, поруч із незібраними підсадженими культурами, треба посіяти, не прикриваючи, гірчицю і присипати грядку мульчею. Однозубки восени дружно зійдуть, надійно перезимують, і протягом усієї наступної весни матиме городник непильну роботу: проріджуватиме сходи часнику, вириваючи зайві саджанці… на стіл. Цю, прямо скажемо, необтяжливу, смачну, навмисне затягувану роботу треба завершити до пори, коли листва загрубіє. І (як у казкового Ємелі) «по щучьему велению» в городі з’явиться повноцінна грядка часнику. Вона буде ще кращою, якщо підгодувати часник підсолодженим ЕМ-силосом, тільки-но запрацює силосний конвеєр. Звісно, треба буде своєчасно виламати стрілки. Наступного року на цій грядці теж можна посадити два ряди якої-небудь культури. Поки, наприклад, капуста, або перець «розкачаються», часник буде зібрано (крім рослин із не виламаними стрілками), і «підселенці» стануть повноправними господарями грядки. До речі, якщо на грядку було підсаджено перець, то часник встигне попрацювати кулісою і вберегти плоди перцю від сонячних опіків.

      Немає, здається, потреби перераховувати переваги конвеєрного виробництва часнику без клопоту про посадковий матеріал і навіть без самої посадки. Сіючи бульбочки щорічно, можна практично «завалитися» дармовим часником.

      Але варто звернути увагу на соціальний аспект. Купуючи втридорога імпортний часник, ми фактично створюємо робочі місця чужинцям. Чи не дозволить визволення від імпорту часнику збільшити число робочих місць у нас самих?

      Повернемося, втім, на грядку. Підсаджувати розсаду якої-небудь культури до досить розвиненого часнику найзручніше «у зів», під лопату. Це робиться так. Лопату підводимо під точку, куди маємо посадити саджанець, вдавлюємо її на глибину, яка потрібна кореню саджанця, і, допомагаючи собі коліном, зрушуємо землю перед лопатою на кілька сантиметрів уперед. За лопатою утворюється «зів», у нього вставляємо саджанець (так, щоб його шийка виявилася на рівні з землею). Тепер лопату акуратно виймаємо і притоптуємо ґрунт навколо саджанця. Саме ПРИТОПТУЄМО, щоб корінці саджанця оточити землею. Інакше вони можуть опинитися в повітрі. На малюнку 21 (вид зверху): нижня дуга – вихідне положення леза лопати, стрілка вказує напрямок зсуву лопати, верхня дуга – положення леза після зсуву, смужка між дугами – «зів», а зірочка – вставлений у «зів» саджанець.

      Мал. 21. Підсаджування розсади до часнику

      Якщо ґрунт здається сухуватим, у «зів» перед вийманням лопати можна влити склянку СКАЧАТЬ