На городі довіряємо природі. Чудовий результат без клопоту й витрат!. Борис Бублик
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу На городі довіряємо природі. Чудовий результат без клопоту й витрат! - Борис Бублик страница 10

Название: На городі довіряємо природі. Чудовий результат без клопоту й витрат!

Автор: Борис Бублик

Издательство:

Жанр: Хобби, Ремесла

Серия:

isbn: 978-966-14-9222-5,978-966-14-9223-2,978-966-14-9139-6

isbn:

СКАЧАТЬ палицю (мал. 13). Її роблять із метрового куска молодої тополі. Тополя і легка, і не колеться так охоче, як, приміром, дуб. Зверху в просвердлений отвір вставляємо ручку для зручного маніпулювання, а в нижній частині палиці, над робочим конусом, прироблюємо петлю з товстого дроту. Вона слугує і педаллю для вдавлення палиці в землю, і обмежувачем глибини ямки. По суті, це саджалка Фокіна, в якій В. І. Бевз (Енергодар) замінив робочий шишак конусом.

      Мал. 13. Модифікована саджалка Фокіна

      Є у цієї саджалки вада: лінія зусилля (при вдавлюванні) зміщена, знаходиться приблизно за 15 см від лунки (на малюнку 13 лінії зусилля відзначені чорною стрілкою). На м’якій землі цей ґандж невідчутний. Але при роботі з щільним ґрунтом саджалку доводиться нахиляти (в бік від педалі), щоб наблизити лінію зусилля до лунки (мал. 14).

      Мал. 14. Наклон саджалки

      Цю ваду можна буквально «розвести руками»: ніби нахилити палицю заздалегідь (малюнок 15), зробити знаряддя асиметричним. Робочий конус затесати тільки справа, над ним із палиці вирізати клин для ноги, конус вгорі стягнути бандажем, щоб зуб не відколовся (чорна смужка), і над зубом закріпити педаль (вона ж – обмежувач глибини).

      В асиметричній саджалці лінія зусилля проходить поруч із лункою.

      На нижні відрізки педалей для зручності надягнуті трубки (прямокутники темно-сірого кольору на малюнках). Фігурні дужки, що нижче від палиць-саджалок, показують відхилення ліній зусилля від центрів лунок.

      Мал. 15. Асиметрична саджалка

      Переведемо увагу зі столярно-слюсарних робіт на картоплю. Приблизно через тиждень після посадки, коли на паростках почнуть формуватися корінці, картопляні стрічки слід полити чимось солодким. Не бентежитиму читача «відкриттям», що важко вигадати кращі солодощі за мед. Обмежуся реальною пропозицією: змолоти кілька кілограмів буряка або моркви (можна й того й іншого) і бовтанку (кіло солодощів на відро) полити стрічку так щедро, як це дозволить маса солодощів. Перестаратися неможливо. До речі, буряка (цукрового, Циліндри, Детройтського) для солодкого підживлення рослин (і не тільки картоплі) треба вирощувати побільше. Він невибагливий, не вимагає особливої уваги, добре зберігається, а в жнивну весняну пору важко переоцінити роль солодкої підгодівлі у розвитку кореневої системи кожного молодого саджанця. Тим більше що іншого настільки ж доступного джерела солодкості, як буряк, навесні просто немає. Звісно, якщо є можливість обзавестися мелясою (патокою), то можна запастися нею для солодких поливів. Детальніше про роль цукрів у харчуванні рослин говоритимемо в другій частині.

      З появою сходів треба «подбати» про колорадських жуків. Необтяжливим можна вважати такий підхід. При появі перших жуків на кущиках, що визирнули з землі, треба зібрати жуків у відро з солоною водою. Досі ми так і робили: бабусечка вручну збирала перших жуків і листочки з кладками яєць. І так було до знайомства з Віктором Васильовичем Єгоровим (у розділі 1 розповідалося про сачок Єгорова). СКАЧАТЬ