Название: Закоханий привид
Автор: Марк Леви
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Современная зарубежная литература
isbn: 978-617-12-8514-9, 978-617-12-8333-6, 978-2-221-15787-9, 978-617-12-8513-2
isbn:
– Не хочу знати подробиць! – не стримався Тома.
– Тобі вже не п’ять, ти міг би зробити над собою зусилля й вислухати мене, не перетягуючи ковдру на себе?
– Світ догори дриґом. Хочеш дізнатися, що мені насправді подобалося в канікулах під тим тоскно-сірим небом? Нарешті ти був зі мною, а не в операційній із пацієнтами, що зазвичай поглинали всього тебе. Ми могли провести час разом, тільки ми удвох. Тому я не бажаю дізнаватися, що миті, які ти присвячував мені, були для тебе лише приводом для зустрічей із коханкою.
– Камілла не була моєю коханкою, вона втілювала в собі дещо значно більше. А ти, запитував ти хоч раз, чи мені весело, чи я щасливий, чи все в мене гаразд?
– Я був лише дитиною! – вигукнув Тома.
– Ти виріс, а я вмирав від самотності! – закричав у відповідь батько.
– А мама?
– Твоя мати тут ні до чого, і я тим паче. Тома, це було кохання з першого погляду. Такі речі неможливо пояснити, – уже тихіше мовив Реймон.
– Розмови з привидом батька – тим паче! Я хочу спати, а ти йди переслідуй когось іншого – кого забажаєш, – але не біля мого ліжка.
– Як хочеш, продовжимо розмову завтра. Певно, концерт тебе виснажив. Зараз не найкращий час розповідати тобі про це все.
Тома підвівся й пішов до спальні. За крок до дверей озирнувся й кинув на батька злий погляд.
– Не буде жодного завтра, бо сьогоднішнього вечора не існувало, як і цієї розмови. Я переживаю жахіття, у якому мене навідали всі можливі болі й тривоги: Софі, ти, фальшиві ноти в «Плейєлі», нестерпний погляд диригента, знічений вигляд Марселя. Я досі в мами, сплю на дивані у вітальні, а коли прокинуся, нічого з цього не трапиться. Ми досі вшановуватимемо роковини твоєї смерті, я не зустрінуся з Софі, мій концерт іще не відбудеться, а про канікули з татом у мене лишаться тільки найкращі спогади.
6 «Сезар і Розалі» (фр. César et Rosalie) – французька драматична комедія Клода Соте 1972 р. У головних ролях – Ів Монтан і Ромі Шнайдер.
7 «Лідо» (фр. Lido) – паризьке кабаре на Єлисейських Полях, існує з 1946 р. Друге за популярністю після «Мулен-Руж».
8 Реймон Девос – франко-бельгійський гуморист, відомий словесними іграми, каламбурами, парадоксами й пантомімою.
4
Тома почав навпомацки шукати будильник. Охоплений дрімотою, молодик розплющив очі й усвідомив, що з обіймів сну його вирвав телефонний дзвінок. Він мляво потягнувся до смартфона й зиркнув на екран. Скидати виклик було марно: мати телефонуватиме, доки він нарешті не візьме слухавки.
Вона вилила йому у вухо цілу повінь слів. Її голос мав дар заспокоювати збентежену душу, тож, приклавши телефон до вуха, Тома слухав, вряди-годи перериваючи материну літанію бурчанням.
– Тобі вдалося відпочити?
– М-м-м…
– Мені прикро, що ти так погано почувався після косяка; СКАЧАТЬ