Лицарка Корони. Ганна Гороженко
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Лицарка Корони - Ганна Гороженко страница 7

СКАЧАТЬ шанованим серед мирян колишнім нареченим єпископом Луцьким, хоч сану він так і не прийняв. Однак старшого Журавницького люд так шанував, що не зважав на те, що той вирішив лишитись мирянином. Та й у православній церкві такі випадки були не вдивовижу. Шлюб Ганнусі і Олександра безперечно допоміг владолюбному Йоні, який пішов стопами свата, спираючись у багатьох справах на його підтримку. Згодом Йона й сам став єпископом Луцьким услід за кончиною близького родича. І теж без висвячення.

      Та нинішній митрополит Луцький виявився хитрішим і жадібнішим від попередника – свою церковну владу він перетворив собі на вигоду. І тепер гроші з кожного приходу рікою лились в його кишені. А Жидичинський монастир, який колишній король Речі Посполитої Сигизмунд II надав йому у керування, проносив родині просто казкові статки. Адже саме в монастирі зберігалась чудотворна ікона святого Миколая, до якої миряни линули з усього Великого князівства Литовського, та що там із князівства, звідусюди, де є православний люд.

      І тепер за столом Йона жваво обговорював із гостями політику і торгівлю, а княгиня позирала у темне провалля вікна, за яким бушувала злива. «Звісно, Йона спробує керувати мною, як усіма довкола. Та я не хочу цього. Але й жити у злиднях, мені, княгині Сокольській не пристало…» – Анна подивилась на майбутнього чоловіка. Вона всміхнулась Василю, який щоразу червонів, щойно перетинався поглядом із нареченою. Княгиню ж це веселило. «Який кумедний у мене буде чоловік… Та головне, що при ньому верховодити буду я…»

      Сокольська поглядала на гостей Борзобагатих і на пишно обставлену залу і з кожною миттю напувалась майбутніми багатством та славою. Щоразу, підносячи срібний келих до вуст, вона відчувала, що її минуле життя залишається далеко позаду, у пітьмах, а поперед відкривається новий осяяний шлях.

      «Онисфір! Вийти з гри?.. – під жалобним очіпком промайнула думка. – О, ні, ніколи… Я такого не вчиню. Навіть Йона не зможе мені завадити… Я вдячна Онисфіру – без нього мене тут не було б… Він наче мій янгол-охоронець…»

      Злива припинилась, трапеза добігала кінця, двері розчинились, і у єпископський палац увірвався крижаний і солодкий аромат свіжості. На вулиці у світлі смолоскипів коні місили багнюку. Візниці на шляхетських дерев’яних дормезах очікували на гостей церковника. Служки одягали на шляхтичів шуби. На Анну накинули просту шубу – з чорним оксамитом, підбиту недорогим хутром. Поруч прибився наречений. Княгиня торкнулась пишно гаптованого рукава його жупана і звабливо всміхнулась, кивнуши головою у бік найтемнішого кута. Чоловік знітився – але слухняно ступив за княгинею.

      Гості з єпископом рушили надвір, і коли вони всі вийшли з палацу, майбутня жона наблизила вуста до Василевого вуха і ніжно прошепотіла:

      – Пану треба знати, що в мене є певні умови. По-перше, ви маєте перед весіллям мені виділити привінок – вдвічі більший ніж мій посаг, який я принесу у ваш рід. Я розраховую на власність двох ваших сіл. Вони залишаться мені на випадок вашої смерті.

СКАЧАТЬ