Название: Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід
Автор: Стівен Р. Кові
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Самосовершенствование
isbn: 978-617-12-5251-6, 978-617-12-5252-3, 978-617-12-4994-3, 978-0-671-86441-5
isbn:
По-справжньому гарні стосунки будуються на принципах – особливо на принципі довіри. А довіра походить від надійності, від характеру, що здатен обіцяти й дотримуватися, підтримувати, дбати й бути відповідальним, відданим, любити безумовно.
Але коли ми самотні, страждаємо від невдоволеної потреби, нам дуже не хочеться чути пораду вийти в люди й заробити розв’язання нашої проблеми, стати людиною, якій можна довіряти, яку можна любити. Куди легше вірити в цукрову вату подачок випадкового сексу, в ідею, що зовнішня і внутрішня привабливість завоюють чиюсь любов, що ми знайдемо в онлайні порночат, і там хтось продемонструє, що ми йому подобаємося. Значно легше шукати легкої любові, ніж працювати над тим, щоб стати люблячою людиною. До того ж уся наша культура – музика, книжки, реклама, фільми, телебачення – просякнуті цією ілюзією.
Ми часто вдаємося до ілюзії «надолужувати в останню ніч», замість визнати реальність: щоб розвиватися й рости, потрібно чимало часу. Ми всі разом співаємо: «Здобувай диплом… щоб дістати роботу… щоб заробляти гроші… щоб купувати речі… тоді будеш успішний». Але що нам дає такий «успіх»? Невже його можна порівняти з характером і можливостями, що їх треба здобувати шляхом глибоких і постійних інвестицій у навчання й розвиток?
Ми купуємося на ілюзію, що її пропонує нам суспільство: сенс полягає в тому, щоб зосереджуватися на собі – своїй самооцінці, своєму розвиткові, своєму вдосконаленні. Правда, вам знайомі фрази: «я роблю те, що я хочу», «дайте мені те, що я хочу», «я роблю все по-своєму»? Але тисячолітня література премудрості стверджує, що в реальності найбільших успіхів у самовдосконаленні ми досягаємо тоді, коли вчимося тримати зв’язок з іншими людьми й допомагати їм. Якість життя залежить від речей протилежних тим, що нам кажуть: сенс життя в тому, що` ми можемо дати світові, у нашій здатності жити заради чогось більшого, ніж ми самі. І результати життя в полоні ілюзії та в реальності так само разюче відрізняються, як Мертве море – застояна, замкнена на собі система, звідки нічого не виходить і в якій немає життя, – від моря Галілейського, де нуртують води й живлять різноманітні форми життя.
У морі тайм-менеджменту багато технік і практик маскуються під практичні, серйозні, докорінні поліпшення, що розв’язують нагальні проблеми. Але їхня обіцянка – насправді лише ілюзія «швидких рішень». Хронічні, базові проблеми не розв’язуються. Рішення відривають від принципів, від яких залежать довгострокові результати й поліпшення якості життя. Це поліпшення цукрової вати і результати нашого життя підтверджують це.
Якість життя не зросте на ґрунті ілюзії. «Швидкі рішення», банальності, техніки персональної етики, що порушують базові принципи, ніколи не дадуть справжніх результатів.
Як СКАЧАТЬ