Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід. Стівен Р. Кові
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід - Стівен Р. Кові страница 14

СКАЧАТЬ найважливіші речі на перше місце в житті.

      У дальшому розділі ми спробуємо розглянути причини гострого болю від проблем, про які йшлося в розділах 1 і 2. Спробуємо подивитися в лице хронічним хворобам, із яких усе починається. Дійдемо до самого серця складності, узявши до уваги всі реалії, що впливають на наш час і створюють якість нашого життя. Три ідеї, що їх ми озвучимо в розділі 3, можуть перетворитися для вас на камені спотикання. Але заохочуємо вас докласти зусиль і спробувати перенести ці ідеї на глибокий особистий рівень. Ми переконані: ці ідеї допоможуть вам ліпше усвідомити, які парадигми керують вашим життям, а також додадуть вам сил творити карти, що правильно описують територію.

      Із цих ідей – поза їхньою складністю – виростають прості й потужні парадигми, описані в частині 2. Вони додадуть вам сили у вашій боротьбі за те, щоб ефективніше ставити найважливіші речі на перше місце.

      3. Жити, любити, пізнавати і залишити слід

      Уміння робити правильні справи не заміниш умінням робити більше справ швидше.

      Перемикаючись з терміновості на важливість, ми відразу стикаємося з фундаментальним питанням: що таке «найважливіші речі» і як нам поставити їх на перше місце в житті?

      У самому серці четвертого покоління лежать три фундаментальні ідеї, що допомагають нам знайти відповіді на це питання:

      1. Задоволення чотирьох потреб і можливостей людини.

      2. Реальність принципів «справжньої півночі».

      3. Потенціал чотирьох обдарувань людини.

      1. Задоволення чотирьох потреб і можливостей людини

      Є кілька речей, без яких людина не може почуватися задоволеною. Якщо ці базові потреби не задовольнити, то ми будемо відчувати себе спустошеними невдахами. Цю пустку часто намагаються заповнити залежністю від терміновості. Або смиренно задовольняються частковим наповненням.

Але незалежно від того, чи усвідомлюємо ми ці потреби, чи задовольняємо їх, у глибині душі кожен з нас знає, що вони є. І що вони важливі. Ми знаємо про ці потреби з власного досвіду. Знаємо з досвіду інших. Знаємо з загальнолюдського досвіду, який поширюється на всю земну кулю і на всі часи. У віковій «літературі премудрості»[9] ці потреби названо найголовнішими для людського задоволення.

      А згадано їх усі у фразі «жити, любити, пізнавати, залишити слід». Потреба жити – це наша тілесна потреба: їсти, одягатися, мати дах над головою, жити в добробуті, бути здоровим. Потреба любити – це соціальна потреба взаємодіяти з іншими людьми, належати, любити, бути любленим. Потреба пізнавати – це розумова потреба розвиватися й рости. А потреба залишити слід, спадок – це духовна потреба відчувати сенс, мету, особисту гармонію і реалізованість.

      Як сильно ці потреби впливають на наш час і якість життя? Можливо, вам буде корисно подумати над такими питаннями:

      • Чи СКАЧАТЬ



<p>9</p>

[ix] «Література премудрості» – це розділ класичної, філософської та мотиваційної літератури, у якій ідеться переважно про мистецтво жити. (Прим. авт.)