Не озирайся і мовчи. Макс Кідрук
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Не озирайся і мовчи - Макс Кідрук страница 20

Название: Не озирайся і мовчи

Автор: Макс Кідрук

Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»

Жанр: Триллеры

Серия:

isbn: 978-617-12-4077-3, 978-617-12-4076-6, 978-617-12-3865-7

isbn:

СКАЧАТЬ style="font-size:15px;">      – Тобто ви там, – Арсен тицьнув пальцем угору, – три години сварилися?

      Марк закотив очі.

      – Можеш не вірити, але так. Вона прийшла на дах одразу після того, як я поставив телескоп. Побачила мене, розсердилася, захотіла піти, але потім типу передумала, і… ми почали сперечатися.

      – Про що?

      Арсен ледь нахилився вперед, опустив між колін руки. Марк лише зараз помітив, що в одній із долонь дід стискає напівпорожній келих із вином.

      – Про науку й релігію. – Без окулярів хлопчак час від часу беззахисно мружився. – І про критичне мислення.

      Арсен прикусив губу. Можливо, якби в голові не шумувало вино, онукова відповідь не здалася би смішною, а так він мусив докладати зусиль, щоб не пирснути. Проковтнувши клубок, що лоскотав горлянку, Арсен спробував пригадати, про що говорив із дівчатами у свої чотирнадцять. Чорт забирай, напевне не про науку та науковий метод! Він збовтав вино у келиху, відпив ковток і, безгучно підсміюючись, вирішив, що наступного місяця замість книги Хейзена про історію Землі купить онукові кілька номерів українського «Playboy».

      – І до чого досперечалися?

      – Якщо коротко: Соня каже, що наука – погана, бо від неї більше лиха, ніж добра. Каже, що релігія потрібніша, бо не шкодить. І ще вона сказала, що священики не займаються розробленням атомних бомб. На відміну від учених.

      Арсен поставив келиха на стіл. Він усе ще дивувався, що чотирнадцятирічні підлітки не знайшли цікавіших тем для розмови, проте подив поступово відходив на другий план. Старий моряк відчув непевність у внуковому голосі й ретельно зважував, що відповісти. Спочатку в злегка затуманеному мозкові одна за одною зринули думки про радикалів з ІДІЛ, готових в ім’я свого бога втопити світ у крові, про різанину в Сребрениці, про підтримку папою Пієм ХІ нацистів, однак Арсен не мав звички доводити правильність своєї позиції, вказуючи, що є неправильного в інших.

      – Не бачу підстав для суперечки, – зрештою мовив він. Марк здивовано витріщився. Він сподівався, що дід стане на його бік. – Дівчина має рацію: релігія не шкодить, принаймні зараз, у наш час. Релігія, як на мене, дещо безпідставно претендує на звання теорії, здатної пояснити світобудову та походження всесвіту, але якщо віра в надприродні сили, що нібито створили наш світ і можуть вирішувати нашу долю без нашої участі, слугують комусь моральною опорою та дають змогу міцніше стояти на ногах, то хто ми з тобою такі, щоб наполягати на непотрібності релігії?

      – Я не про те, – замотав головою хлопець.

      Арсен ледь підняв посивілі, проте все ще кошлаті брови.

      – Атомні бомби?

      – Так. Пам’ятаєш, ми разом стежили за приземленням «SpaceX» (ну, тобто ступені, що повернулася з орбіти) і ти сказав, що тільки завдяки науці люди стали тим, ким є, і що лише завдяки науці ми зможемо вижити в майбутньому… Але атомну бомбу теж створено завдяки науці!

      Насмішкуватий вираз зник з Арсенового лиця.

      – Що ви зараз проходите на фізиці? – поцікавився він.

      – Закон Ома, закон Джоуля-Ленца. – Марк зморщив носа. – Нудота!

      – Не СКАЧАТЬ