Особливою популярністю пляцки користуються у господинь Західної України. Перед святом, важливою сімейною подією чи коли просто сильно захочеться, жінка виймає з шухляди товстий зшиток переписів, що дістався їй від мами чи бабусі, і вибирає саме той улюблений пляцок, який приготує сьогодні.
Кожна завзята господиня фантазує, відшуковуючи найкращі поєднання смаків, тому щораз частіше виникають нові й цікаві пляцки. У цій книзі представлені як традиційні рецепти, за якими господині готують уже десятиліттями, так і нові, створені зовсім недавно. Маю щастя представити вам і власні авторські пляцки, давно вподобані багатьма жінками. Турботливі господині вже не один рік радують ними своїх рідних і близьких. Це такі пляцки, як: «Ранкова роса», «Три бажання», «Дві долі», «Шоколадний глінтвейн», «Шоколадна хатинка». Також читачі знайдуть декілька найновіших ексклюзивних рецептів: «Світлячок», «Феєрверк», «Халвовий поцілунок», «Катрусині цьомки», «Лис Микита».
Пляцок «Рижик»
Продукти
100 г вершкового масла
3 склянки пшеничного борошна
2 ч. л. соди
3 ст. л. рідкого меду
1 склянка цукру
2 яйця
400 г вершкового масла
400 г сметани
350 г невареного згущеного молока
Приготування
У достатньо об’ємну посудину вбити 2 яйця і всипати півсклянки цукру. Збивати масу до утворення пишної ніжної пінки (5–6 хвилин).
У банячку з товстим дном змішати вершкове масло та півсклянки цукру. Нагрівати суміш на невеликому вогні до тих пір, поки весь цукор не розчиниться. Влити мед, перемішати, довести до кипіння і всипати соду. Знову швидко перемішати. Маса має сильно запінитись і збільшитися в об’ємі.
У цей момент зняти банячок з вогню й дати масі трохи вистигнути (5–7 хвилин). Далі тоненькою цівкою влити яєчно-цукрову суміш і повернути банячок назад на слабкий вогонь). Поступово вмішати склянку борошна, дуже ретельно розтираючи всі грудочки. У той самий спосіб вмішати й другу склянку. Зняти банячок із вогню. Дати масі трішки вистигнути, а потім вмішати в неї решту борошна. Можливо, вам не знадобиться підмішувати в тісто всю третю склянку, оскільки його консистенція залежить від величини використаних яєць та щільності борошна. Тісто має стати м’яким і ніжним, дуже податливим у роботі.
Розділити тісто на 10 однакових частин. Із кожної з них розкачати дуже тоненькі коржі діаметром 19–20 см, надавши їм форми прямокутника чи квадрата. Випікати коржі слід по одному в попередньо розігрітій до 180 °C духовці до золотистого кольору. Готові коржі знімати з дека ще теплими, попередньо пройшовшись гострим тонким ножем між випічкою і формою.
Масло кімнатної температури збити до утворення пишної маси. Далі порціями (по 1–2 ст. л.), постійно збиваючи, додати згущене молоко. Насамкінець підмішати сметану (на найменших обертах міксера, а краще – вручну).
Вистуджені коржі перемастити кремом. Ним же змастити боки й верх пляцка. Щедро посипати крихтами із залишків коржів. Залишити на 1 годину при кімнатній температурі, а потім переставити в холодильник на 12 годин. Цього часу достатньо, щоб коржі пропиталися кремом.
Пляцок «Варшавський яблучник»
Продукти
3 яєчних білки
7 яєчних жовтків
200 г вершкового масла
1,5 ч. л. розпушувача
1 ст. л. води
1 ст. л. какао-порошку
1,5 склянки борошна
1 склянка цукру
4 яєчних білки
0,5 склянки цукру
150 г білої кокосової стружки
1,5 кг кисло-солодких яблук
4 ст. л. цукру
СКАЧАТЬ