Название: Як керують найкращі
Автор: Брайан Трейсі
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Управление, подбор персонала
isbn: 978-617-12-3027-9,978-617-12-2463-6
isbn:
Коли Джек Велч був президентом General Electric, він давав інтерв’ю журналу Fortune. Саме тоді його запитали, що він вважає найважливішими принципами лідерства. Велч відповів, що найважливішим, на його думку, є те, що він називає «принципом реальності».
Велч визначив цей принцип так: «Бачити світ таким, як він є насправді, а не таким, яким вам хотілося б його бачити». Він прославився тим, що приходячи на нараду з розв’язання якоїсь проблеми, відразу ж запитував: «Якою є реальність?»
Принцип реальності є практичним прикладом застосування такої цінності як чесність. Він вимагає правдивості й чесності. Він зобов’язує приймати рішення у простий спосіб, відповідно до реальної ситуації, ґрунтуючись на фактах, а не надіях, побажаннях або припущеннях.
Чесні лідери – завжди відповідальні. Вони беруть на себе відповідальність, щоб отримати результати, задля досягнення яких їх найняли і призначили. Лідери постійно нагадують собі: «Я несу відповідальність».
Лідери кажуть: «Якщо це треба зробити, я готовий за це відповісти».
Лідери відмовляються виправдовуватися, коли справи йдуть погано. Замість цього вони роблять все, щоб рухатися вперед. Вони не зациклюються на тому, що могло б статися; вони зосереджуються на тому, що можна було б зробити, щоб розв’язати конкретну проблему.
Лідери не звинувачують інших людей у помилках. Вони визнають: «Вся відповідальність лежить на мені».
4. Скромність: лідери почуваються безпечно і достатньо впевнено, тому визнають заслуги інших
Найкращі лідери – сильні та рішучі, але разом із тим скромні. Скромність не означає, що ви слабкі або невпевнені в собі. Це означає, що ви достатньо свідомі та тверді в переконаннях для того, щоб бачити заслуги інших, не відчуваючи загрози для себе. Це означає, що ви готові прийняти думку, що могли помилятися, визнати, що не можете мати відповідей на всі питання. А отже, ви віддасте належне тим, хто цього заслуговує. Джим Коллінз [17] так пише про найкращих лідерів: «Винагороджуючи тих, завдяки кому став можливим успіх компанії, вони дивляться у вікно, а не у дзеркало».
Скромність приносить свої плоди. Ларрі Боссіді, колишній генеральний директор Honeywell і автор книжки «Виконання обов’язків» (Execution), пояснив, чому скромність робить вас більш ефективним лідером: «Чим більше ви стримуєте своє его, тим реалістичніше сприймаєте проблеми. Ви вчитеся слухати і визнавати, що не маєте відповіді на всі питання. Ви показуєте, що можете навчитися в будь-кого і в будь-який час. Ваша гордість не заважає вам збирати інформацію, яка необхідна для досягнення найкращих результатів. Вона не заважає вам розділити успіх з іншими. Скромність дозволяє вам визнавати власні помилки».
Боссіді дізнався про різницю між скромністю і слабкістю від своєї матері, яка сказала йому: «Це не означає, що ти думаєш про себе гірше; це означає, що ти думаєш про себе менше».
Забудьте СКАЧАТЬ
17
Джим Коллінз (р. н. 1958) – бізнес-консультант, екс-директор «Сі-Ен-Ен Інтернешнл», автор відомих книжок, присвячених менеджменту. Починав як викладач Стенфордського університету, відтак заснував лабораторію менеджменту в місті Боулдер. На підставі досліджень лабораторії власне й з’явилися бестселери, які стали наразі класикою ділової літератури.