Название: Як керують найкращі
Автор: Брайан Трейсі
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Управление, подбор персонала
isbn: 978-617-12-3027-9,978-617-12-2463-6
isbn:
Тільки-но цінності будуть визначені й ідеальне майбутнє проясниться, окресліть місію вашої компанії, тобто детально опишіть, чого ви прагнете досягти. Будьте конкретними. «Наша місія полягає в тому, щоб пропонувати продукцію найвищої якості і внаслідок цього зростати зі швидкістю 20 % на рік у сфері продажів та прибутку» звучить краще, ніж «Наша місія – пропонувати чудові продукти у дусі інновації та підприємництва».
Крім конкретної місії, ви повинні усвідомлювати також основну мету вашої компанії, тобто розуміти, навіщо вона існує, який внесок робить у підвищення добробуту споживачів.
Мета вашої компанії дуже важлива. Це справжній мотив існування вашого підприємства на ринку. Упевненість у добропорядності вашої мети – це те, що дає вам можливість вперто рухатися, незважаючи на проблеми й труднощі. Це те, що підштовхує і надихає працівників на додаткові зусилля, щоб пройти зайву милю.
Фрідріх Ніцше сказав: «Людина може витримати яке завгодно щось, якщо має достатньо вагоме навіщо».
Це «навіщо» є емоційною складовою лідерства і завжди визначається тим, як ви і ваша організація обслуговуєте клієнтів і який внесок робите у їхні життя та добробут. Це те, чим ваші продукти або послуги насправді покращують життя й роботу споживачів.
Нарешті, лідери – це люди, орієнтовані на досягнення мети. Встановіть конкретні, вимірні, обмежені в часі цілі й показники, яких ви мусите досягнути, щоб переміститися з тієї точки, де ви є зараз, у ту, куди націлені з вашою організацією в майбутньому.
У будь-якому випадку ясність має важливе значення.
Можливо, найважливіший внесок, який ви можете зробити для вашої організації в період швидких змін за умов ринкової конкуренції, – це допомогти всім зберігати спокій, ясний розум, цілеспрямованість і зосередженість на цінностях, баченні, місії, цілях та завданнях вашої компанії. Це відправна точка великого лідерства.
2. Мужність: друга якість, притаманна лідерам
«Сміливість по праву вважається головною з чеснот, бо від неї залежать всі інші» (Вінстон Черчилль).
Генерал Дуглас Мак-Артур [10] одного разу написав: «У житті немає гарантій; є лише можливості».
Така риса, як сміливість – це готовність узяти на себе ризики на шляху до досягнення власних цілей, не маючи жодних гарантій успіху. Тому що ні в житті, ні в бізнесі немає жодної стабільності, тож будь-яке ваше зобов’язання, будь-яка вчинена дія передбачає і певний ризик. Тому сміливість – зовнішній ідентифікатор рис справжнього лідера.
Справа в тому, що майбутнє належить любителям ризикувати, а не тим, хто шукає безпеки. Майбутнє належить лідерам, які готові вийти із зони комфорту, піти на неминучий ризик, такий необхідний для життя і процвітання підприємства у будь-якій економічній ситуації.
Сміливість означає готовність розпочинати дії без жодних гарантій. Семюел СКАЧАТЬ
10
Дуглас Мак-Артур (1880–1964) – відомий американський воєначальник. У Першу світову війну прославився надзвичайною хоробрістю. Не носив каски і газової маски, проте неодноразово підіймав солдат в атаку. Він був наймолодшим дивізійним командиром, попри це до кінця Першої світової отримав чотири Срібні Зірки за виняткову відвагу в бою. У Другій світовій війні прийняв командування союзними військами на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Йому капітулювала Японія, а японці назвали його «некоронований імператор». Головнокомандувач військ ООН на Далекому Сході під час війни в Кореї.