Як керують найкращі. Брайан Трейсі
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Як керують найкращі - Брайан Трейсі страница 14

СКАЧАТЬ і п’яти років у майбутньому. Бізнес-цілі повинні бути чіткі, конкретні та сформульовані письмово. Вони мають бути обмежені точним кінцевим строком. Крім кінцевого строку, ваші цілі повинні мати також проміжні терміни.

      Довгострокові цілі можуть бути кількісними та якісними. Якісна мета може звучати так: «Щонайменше одне загальнонаціональне видання визнає, що ми є компанією, яка пропонує продукт або послугу найвищої якості на своєму ринку». Кількісна мета – це мета, виражена у цифрах та фінансових показниках. Деякі приклади кількісних цілей включають у себе:

      1. Обсяги продажів, яких ви хочете досягнути для своєї компанії протягом року, двох років або будь-яких встановлених вами часових рамок.

      2. Валовий прибуток із продажів.

      3. Чистий прибуток із продажів.

      4. Рентабельність власного капіталу, вкладеного у бізнес.

      5. Ціну ваших акцій у певні моменти в майбутньому.

      Уявіть собі драбину, приставлену до будівлі. Верхні щаблі – це ваші цілі: місце, де ви хочете опинитися наприкінці певного періоду розвитку бізнесу. Як каже Стівен Кові, «перед тим, як почати дертися вгору щаблями успіху, переконайтеся, що драбину приставлено до потрібної будівлі».

Чітко визначте свої завдання

      Ваші завдання – це проміжні цілі, які ви мусите виконати для досягнення великої мети. Якщо використовувати аналогію з драбиною, притуленою до будівлі, то ваші цілі – це її щаблі й кроки, що їх доведеться зробити, аби дістатися до ваших кінцевих фінансових цілей.

      Якщо ви хочете подвоїти валовий прибуток вашої компанії протягом двох років, то які кроки ви можете зробити протягом цих двох років, аби вийти переможцем? Або якщо ви хочете, щоб ціна ваших акцій відновила значення, втрачене за попередні п’ять років, то на які кроки ви готові піти зараз у короткостроковій та середньостроковій перспективі для досягнення цієї мети?

      Різні цілі вимагатимуть різних завдань. Ваш обов’язок як лідера полягає в тому, щоб визначити належні завдання для досягнення цілей, обраних на першому етапі. Наприклад, відновлення ринкової вартості компанії може потребувати продажу збиткових підрозділів. А щоб збільшити прибуток, вам, можливо, доведеться ліквідувати нерентабельні виробничі лінії.

      Ваш успіх або невдача в бізнесі багато в чому залежатиме від вашої здатності точно визначати свої завдання, а потім вчасно і якісно виконувати їх.

Визначте свою стратегію

      Стратегія – це конкретний спосіб виконання кожного із завдань, встановлених вами на попередньому етапі. Є ціла низка різних методів і прийомів, які ви можете використовувати. Стратегія, яку ви обираєте, може бути вирішальним фактором вашого успіху або невдачі. Тому ви повинні ретельно зважити всі «за» і «проти» при виборі стратегії.

      Для кожного завдання розробіть кілька альтернативних стратегій. Завжди майте план Б. Ви вільні чинити в рамках добре вироблених вами варіантів розвитку подій. Ніколи не дозволяйте собі зациклюватися СКАЧАТЬ