Название: Стратегії геніїв. П’ять найважливіших уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса
Автор: Майкл Кусумано
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Управление, подбор персонала
isbn: 978-617-12-3042-2,978-617-12-2445-2
isbn:
І нарешті, кожен з трьох CEO приховував здорову дозу параної, принаймні щодо їхніх компаній. Ґроув навіть свою книгу зі стратегії назвав Only the Paranoid Survive. Таку книгу легко міг написати і Джобс, і Ґейтс. Вони всі чудово розуміли, що в умовах стрімкого розвитку галузі успіх вимагав постійної пильності й обачності. Вони весь час озиралися в пошуках конкурентів, що намагалися зміцнити свої позиції, або компаній-новачків, які з’являлися невідомо звідки, як колись і вони самі. 1997 року, сповнений сил після перемоги над Netscape у війні браузерів, Ґейтс написав: «Сьогодні, як і щодня протягом останніх двадцяти років, я дивлюсь на нас як на невдах. Якщо ми не втілимо наші плани, конкурент з’їсть наш шмат пирога… Одного дня хтось захопить нас зненацька. Одного дня якась енергійна новостворена компанія викине Microsoft з бізнесу. Сподіваюся тільки на те, що це станеться років за п’ятдесят, а не за два чи п’ять».[30] Замініть «Microsoft» на «Intel» або «Apple», і ці слова могли так само сказати Ґроув або Джобс.
Путівник книгою
Ми довгий час вивчали діяльність Ґейтса, Ґроува і Джобса, ми глибоко поважаємо і шануємо всіх трьох керівників, але це не означає, що ми дивимося на них крізь рожеві окуляри. Жоден з трьох не був непохибним. Усі припускалися помилок і в побудові стратегії, і в її реалізації. Траплялося, вони просували на ринок продукти, які зазнавали невдачі або з’являлися там запізно і не виправдовували сподівань. Усі троє часом діяли занадто повільно і втрачали стратегічні можливості, хоча ресурси компаній зазвичай дозволяли їм згодом надолужити згаяне. За час керівництва всіх трьох у компаній були проблеми із законом. Microsoft, Intel і Apple підписували мирову угоду з Департаментом юстиції США або Федеральною торговельною комісією щодо обмеження діяльності монополістів і стикалися з антитрестовими розслідуваннями по всьому світі.
Проте ми впевнені, що Ґейтс, Ґроув і Джобс є трьома найуспішнішими CEO та стратегами у світі хай-теку, мабуть, за всю його історію. Вони були майстрами стратегії та напрочуд ефективними організаторами. Вони визначали довго- та короткострокові цілі для своїх компаній і налаштовували організації на успіх, очолювали команди, які працювали з максимальною віддачею, і були поза конкуренцією протягом довгого часу. Тоді як їхні перемоги (і невдачі) у минулому, їхні уроки не підвладні часу. П’ять правил, які ми наводимо в цій книзі, щоб пояснити їхній підхід до стратегії та її втілення, можуть допомогти керівнику будь-якої організації впевнено прямувати в майбутнє.
У перших трьох розділах розглянуто основні стратегічні принципи, які допомогли Ґейтсу, Ґроуву та Джобсу досягти величезного успіху. Розділ 1 – про те, як уявити бажане майбутнє, а потім шляхом зворотного відліку визначити дії, до яких потрібно вдатися сьогодні. Протягом перших п’яти років як CEO Ґейтс і Ґроув обидва розвинули унікальний, проникливий погляд на світ; Стів Джобс оволодів цим могутнім даром передбачення не раніше, як вдруге з’явився в Apple. Що не менш важливо, усі вони вміли негайно СКАЧАТЬ
30
Gates B.