Віта Ностра. Марина и Сергей Дяченко
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Віта Ностра - Марина и Сергей Дяченко страница 31

Название: Віта Ностра

Автор: Марина и Сергей Дяченко

Издательство:

Жанр: Научная фантастика

Серия: Метаморфози

isbn: 978-966-03-6575-9

isbn:

СКАЧАТЬ у голосі Кравця промайнуло роздратування. Женя здригнулась, але змусила себе продовжувати:

      – Якщо я не хочу далі вчитися… Хочу забрати документи. Можна це зробити прямо сьогодні?

      В аудиторії знову стало тихо. Костя промовисто глянув на Сашу. У Лізи Павленко загорілись очі.

      – Дуже важливо розставити всі крапки над «і», – холодно повідомив Кравець. – Ви пройшли серйозний конкурс і вступили в солідний інститут, який не терпить сумнівів, метань і інших дурниць. Документів забрати не можна. Ви будете вчитися тут – або вас відрахують за неуспішність з одночасним вміщенням у труну. Ваші куратори, Фарит Кострицький та Лілія Попова, залишаються з вами до п’ятого курсу – в їхні обов’язки входить забезпечувати вам стимул для старанного навчання. Я сподіваюся, кожен з вас уже встиг як слід познайомитися зі своїм куратором.

      За хвилину перед цим Саші здавалося, що тихіше бути не може, але тепер над столами розляглася просто вбивча тиша. Мертва.

      – Розкрили підручники на сторінці три, – буденно сказав Кравець. – Читаємо параграф номер один, повільно, вдумливо й не пропускаючи ні букви. Почали, – він сів за стіл і ще раз обвів аудиторію поглядом.

      Саша розгорнула підручник. На внутрішній обкладинці не було ніякого тексту – ні авторів, ні вихідних даних. «Текстовий модуль 1, параграф номер 1». Сторінки пожовкли, куточки їх обтріпалися, шрифт був найзвичайнісінький – як у всіх підручниках…

      Саша почала читати.

      І спіткнулася на першому ж рядку. Слово за словом, абзац за абзацом – книга складалася з цілковитої абракадабри.

      Першою її думкою було: друкарський брак. Вона скосила очі в підручник до Кості, одночасно він зазирнув у її підручник.

      – У тебе теж таке?

      – Розмови, – неголосно сказав Кравець. – Читаємо. Уважно. Я попереджав, що буде важко.

      – Це не по-нашому, – тихо пискнула Аня Бочкова.

      – А я не обіцяв, що буде по-нашому. Читайте мовчки, про себе. Час іде.

      Саша опустила голову.

      Хтось засміявся. Хихикання промайнуло по аудиторії, як епідемія, – від вогнища до вогнища, але Кравець ніяк не відреагував. Сміх затих сам собою. Саша продиралася крізь довгі, безглузді комбінації букв, і в неї волосся ставало дибки. Їй здавалося, що хтось услід за нею повторює ці звуки в темній кімнаті з дзеркалами замість стін, і кожне слово, відбившись по багато разів, набуває сенсу, але до цієї миті Саша вже заходить на два абзаци вперед, і сенс одлітає од неї, наче дим од швидкого паровоза…

      Коли параграф – досить короткий – закінчився, вона була мокра з голови до п’ят. Насилу перевела дух. П’ять абзаців аж наприкінці було виділено червоним.

      З коридора продзвенів дзвінок.

      – Завдання додому, – сказав Кравець. – Параграф прочитати тричі від початку до кінця. Те, що надруковане червоним, вивчити напам’ять. Назубок. Визубрити. Завтра в нас на третій парі індивідуальні заняття, список складе Кострицький.

      – Чому я? – зметнувся Костя.

      – Тому СКАЧАТЬ