Название: Kuu kroonikad 3: Cress
Автор: Марисса Мейер
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Жанр: Книги для детей: прочее
isbn: 9789949583591
isbn:
Ükski maalane ei usaldaks ealeski kuulast, rääkimata ta päästmisest.
Nii ei teinud Cress õhulaevast väljagi ja pühkis omaette ümisedes hologrammilt kõik tillukesed tähised, kuni alles jäi vaid Rampioni ID. Üksainus kollane täpike, mis ei olnud hologrammiga proportsioonis, et ta saaks seda allpool asuva planeedi kontekstis analüüsida.
See hõljus 12 414 kilomeetri kõrgusel Atlandi ookeani kohal.
Cress võttis välja oma orbiidil liikuva satelliidi ID. Kui tema satelliidilt tirida nöör Maa keskpaiga suunas, lõikaks see otse läbi Jaapani provintsi ranniku.
Isegi mitte ligilähedaselt teineteise läheduses. Seda ei olnud nad kunagi. Lõppude lõpuks oli tegu hiiglasliku orbiidiga.
Rampioni koordinaatide leidmine sai Cressi häkkerikarjääri suurimaks väljakutseks. Isegi sellisena kulus tüdrukul selleks vaid kolm tundi ja viiskümmend üks minutit. Kogu selle aja tegid ta pulss ja adrenaliin lausa kukerpalle.
Ta peab nad esimesena leidma.
Ta peab nad esimesena leidma.
Sest ta peab neid kaitsma.
Lõppude lõpuks seisnes kogu küsimus matemaatikas ja tuletamisvõimes. Satelliidivõrgustiku kasutamises, et põrgatada signaale kõikidelt ümber Maa tiirlevatelt õhulaevadelt. Jättes kõrvale need, millel olid jälgimisseadmed, sest ta teadis, et Rampioni oma on eemaldatud. Jättes kõrvale need, mis olid selgelt liiga suured või väikesed.
Nii jäid järele peamiselt Kuu õhulaevad ja need olid loomulikult kõik juba tema valitsemise all. Cress segas juba aastaid nende signaale ja eksitas radarilaineid. Paljud maalased uskusid, et Kuu laevad on nähtamatud nende võime tõttu meeltega trikitada. Kui nad vaid teak-sid, et tegelikult põhjustas neile nii palju probleeme hoopis üks väärtusetu koor.
Lõpuks tiirutas ümber Maa vaid kolm kriteeriumitele vastavat õhulaeva. Kaks neist (kahtlemata ebaseaduslikud piraadihõljukid) ei raisanud maandumisega hetkegi aega, kui kuulsid, et toimumas on hiiglaslik kosmoseotsing, mille keskmesse nad kohe satuvad. Cress lappas hiljem uudishimust tolle kandi politseiraporteid ja leidis, et mõlemad laevad jäid Maa atmosfääri sisenedes vahele. Rumalad kurjategijad.
Nii jäi järele vaid üks. Rampion. Ja selle pardal Linh Cinder ja Carswell Thorne.
Kaksteist minutit pärast nende asukoha tuvastamist asus Cress juba segama kõiki signaale, mis ähvardasid nende asukohta sama meetodi abil paljastada. 214 Rampion, klass 11.3 haihtus nagu imeväel kosmosesse.
Siis, närvid vaimsest pingutusest läbi, varises tüdruk tegemata voodile ja vahtis õnnest hullunult lakke. Ta sai hakkama. Ta muutis nad nähtamatuks.
Üks ekraanidest tõi kuuldavale kõlina ja tõmbas Cressi tähelepanu Rampioni tähistavalt hõljuvalt täpikeselt eemale. Ta pööras end selle poole ja võpatas, kui üks juuksesalk tooli rataste vahele jäi. Tüdruk sikutas selle ühe käega vabaks ja nügis teisega ekraani unest üles. Üks klõps ja aken oli avatud.
KOLMANDA AJAJÄRGU VANDENÕUTEOORIAD„Mitte veel üks,” pomises Cress.
Vandenõuteoreetikud minetasid pärast küborgitüdruku kadumist igasuguse mõõdutunde. Üks väitis, et Linh Cinder töötas Ühendriikide valitsuse või kuninganna Levana heaks. Teine uskus, et plika mestis hoopis salaühinguga, mille eesmärk oli üks või teine valitsus kukutada. Kolmas kuulutas, et ta on kadunud Kuu printsess või teab kadunud printsessi asukohta. Neljas kuulutas, et ta on kuidagimoodi seotud letumoosi levikuga. Viies püüdis kõiki uskuma panna, et ta võrgutas keiser Kaito ja ootas nüüd mingit Kuu-Maa-küborg-asjandust.
Carswell Thorne’i kohta liikus peaaegu sama palju kõlakaid. Näiteks tõelise põhjuse kohta, miks noormees vangis viibis – salasepitsus viimase keisri tapmiseks. Kuidas ta juba aastaid enne vahistamist Linh Cinderiga koostööd tegi. Kuidas ta omas seost põrandaaluse võrgustikuga, mis aastaid tagasi vanglasüsteemi imbus, et valmistuda päevaks, mil Thorne nende abi vajab. Uusima teooria põhjal oli Carswell Thorne tegelikult salajane Kuu sorts, kes pidi Linh Cinderit põgenemisel aitama, et Kuu saaks põhjuse sõja alustamiseks.
Põhimõtteliselt ei teadnud keegi midagi.
Välja arvatud Cress, kes teadis tõde Carswell Thorne’i kuritegude, kohtumõistmise ja põgenemise kohta – või vähemalt neid põgenemise jupikesi, mille ta suutis vangla turvavideo ja tööl olnud valvurite tunnistuste põhjal kokku panna.
Õigupoolest oli Cress veendunud, et teab Carswell Thorne’i kohta rohkem kui keegi teine siin ilmas. Elus, kus värskus ja uudsus olid haruldused, muutus noormees tüdruku vaimustusobjektiks. Alguses ajas Thorne ja tema näiline ahnus ning hoolimatus Cressil südame pahaks. Kui noormees sõjaväest plehku pani, jättis ta ühele Kariibi mere saarele lõksu pool tosinat kadetti ja kaks komandöri. Ta varastas ühelt Ida-Ühendriikide erakollektsionäärilt terve teise ajajärgu jumalannaskulptuuride kogu ja Austraalia muuseumilt hulga Venetsueela unenäonukke, mida avalikkus ilmselt kunagi enam ei näe. Lisaks leidus tõendeid ebaõnnestunud röövimiskatsest, mille ohvriks langes üks noor Ühendriigi lesknaine ulatusliku antiikehete koguga.
Cress kaevas noormehe enesehävituslikust teekonnast haaratuna muudkui edasi. Ta ei suutnud pilku eemale pöörata, nagu vaadanuks asteroidi kokkupõrget.
Kuid siis hiilisid ta uurimistöösse kummalised anomaaliad.
Kaheksa eluaastat. Kogu Los Angeles paanitses neli päeva, kui haruldane Sumatra tiiger loomaaiast plehku pani. Videopildilt oli näha klassiekskursioonil viibinud noort Carswell Thorne’i puuriust lahti päästmas. Hiljem ütles poiss võimudele, et tiiger nägi puuris konutades kurb välja ja ta ei kahetse oma tegu. Õnneks ei saanud keegi viga, tiiger kaasa arvatud.
Üksteist eluaastat. Poisi vanemad esitasid politseisse avalduse väitega, et neid rööviti öösel ja ema ehtekarbist läks kaduma teise ajajärgu teemantkaelakee. Hinnalisele ehtele jõuti võrgumüügikanali kaudu jälile – see müüdi hiljuti 40 000 univeri eest ostjale Brasiilias. Müüjaks oli loomulikult Carswell isiklikult, kes ei jõudnud veel keed teele panna ja oli sunnitud makse tagastama, lisaks veel ametlikult vabandama. Selles vabanduses, mis avaldati lootuses teistel teismelistel taolised mõtted peast pühkida, väitis poiss, et püüdis vaid koguda raha kohalikule heategevusele, mis pakkus eakaid abistavat androiditeenust.
Kolmteist eluaastat. Carswell Thorne kõrvaldati nädalaks koolist, kuna kakles kolme oma klassi poisiga. Kooli med-droidi aruande kohaselt jäi ta kakluses alla. Ta ise väitis, et üks poistest oli Kate Fallow’ nimeliselt tüdrukult tahvli varastanud. Carswell üritas seda tagasi saada.
Cressi silma alla jäi üks olukord teise järel. Vargus, vägivald, lubamatu sissetung, koolist kõrvalejätmised, politsei noomitused. Ometi oli Carswell Thorne’il, kui ta sai võimaluse selgitada, alati põhjus. Hea põhjus. Närvekõditav, kaasahaarav, aukartust äratav põhjus.
Nagu üle Maa horisondi kerkiv päike, hakkas muutuma ka Cressi ettekujutus temast. Carswell Thorne ei olnud sugugi südametu kaabakas. Teda tundma õppides selgus, et ta oli kaastundlik ja rüütellik.
Just СКАЧАТЬ