Танґо смерті. Юрий Винничук
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Танґо смерті - Юрий Винничук страница 23

Название: Танґо смерті

Автор: Юрий Винничук

Издательство: OMIKO

Жанр: Исторические приключения

Серия:

isbn:

isbn:

СКАЧАТЬ Тоді бабця брала тріпачку на мухи і ляскала нею по столу, дідусь здригався і враз випірнав із тої прострації, наче з глибин морських, і казав: «Ну і такво-во… а ви кажете…» з таким виглядом, мовби він нікуди й не пірнав, а щось нам оповідав і тепер тільки завершив свою повчальну оповідь.

      Хоч дідусь і мав добру пенсію за свої військові заслуги, але душа його рвалася до чогось більшого, і коли директор заповідника на Високому Замку, який теж був ветераном, запропонував дідусеві працювати відлунням, він радо погодився. Уся дідусева робота полягала в тім, аби, сидячи в печері, уважно слухати усі вигуки туристів та повторювати кінцівки, туристам така забава дуже подобалася, і вони деколи галайкали там по півдня, вигадуючи чимраз штудерніші словечка, кінцівки яких вганяли панночок і пань у бурячкову барву. «Кому не спиться в ніч лихую!» – гукали туристи, а дідусь відразу підхоплював своїм замогильним голосом три останні букви і з натхненням катуляв ними, поволі затихаючи. Батяри вигадували ще дотепніші фрази на зразок «Із вікон мухи попи здували», а дідусь, проникливо вловивши тонкий підтекст, уже не якісь там букви, а обидва останні слова чіпляв на язик і тягнув їх у глиб печери, наче яку полонянку. Та з віком він, підупавши, став недочувати і вже не міг повторити капка в капку туристичні вигуки, а тому почав імпровізувати, виходило навіть ще цікавіше, але мало скидалося на правду. Туристи, запідозривши шахрайство, стали пориватися до печери, і врятувало дідуся тільки те, що жоден з них далі як на три метри заглибитися не міг, бо, послизнувшись на дідусевих гівенцях, хляпав посеред печери в ту калюку з таким розпачливим криком, що решту туристів здувало вітром. Дідуся звільнили. Тепер ми мали в хаті своє відлуння, бо дідусь повторював за нами кінцівку кожного речення, чим вганяв матусю в нерви.

      – Ідіть принесіть води, – прохала вона дідуся.

      – …води, – повторював дідусь і не рухався з місця.

      – Шо ви мені повторюєте?

      – …торюєте, – плямкав дідусь і не рухався з місця.

      – Та шо то, курча ляґа македонська, – вибухала матінка, – шо ви з себе ґлупка робите?

      – …робите, – кивав дідусь і не рухався з місця.

      – Як не принесете води, то дістанете фіґу з маком, а не зупу з кльоцками!

      – …льоцками, – погоджувався дідусь і не рухався з місця.

      – Всьо! – гукала матінка. – Моє терпіння луснуло, йду сама по воду!

      – …воду, – радів дідусь і щойно тоді хапав відра і вилітав, як з катапульки.

      Нашого дідуся знало півміста, бо, повертаючись уночі з якої-небудь кнайпи, він завше повідомляв про це мешканців Львова своїм голосним співом, який мало скидався на спів, зате його важко було відрізнити від ревіння великої рогатої худоби, а тому рідко з якого будинку не відкривалося вікно і не сипалися прокльони на його лису голову. Бабця намагалася дідуся зранку соромити, сповідала довго і терпляче, пояснюючи, яку ганьбу він приносить родині, але дідусь лише мовчки кивав головою, а увечері зникав з хати і опинявся там, де збиралася СКАЧАТЬ