Название: Нейрокопірайтінг
Автор: Денис Каплунов
Издательство: Ранок
Жанр: Самосовершенствование
Серия: Нон-фікшн
isbn: 9786170948779
isbn:
Так і є. За умови, що ви хочете домогтися від читача якоїсь конкретної дії на свою користь. Тоді написання і читання тексту, призначеного продавати, перетворюється на шалений двобій егоїстів – автора і читача.
Відразу роблю застереження: я не бачу нічого поганого в егоїзмі. Будь-яка успішна людина – егоїст. Бо неможливо завоювати серця мас, доки не полюбиш самого себе. Але прошу не плутати його з егоцентризмом. Для мене егоїзм – це здорова любов до себе, своїх бажань, потреб тощо.
Почнімо з автора. Ви зі мною погодитеся, що іноді в нас складається враження, ніби автор прагне якнайсильніше себе розхвалити. Це так званий «МИ»-стиль. Читач бачить перед своїми очима епічну історію крутизни автора.
Питання читача: НАВІЩО мені це читати? Знаєте, чому читач ставить таке питання? Бо він такий самий егоїст, як і автор. Він думає про себе, свої бажання й потреби.
Тепер ключове питання: чи збігаються в автора і читача бажання з потребами? Як правило, ні. Вітаю, ми щойно з вами зробили видатне відкриття головного парадокса копірайтингу: автори пишуть не те, що хочуть бачити читачі.
І пишуть, пишуть, пишуть…
Це намагаються читати, намагаються читати, намагаються читати… І не дочитують. І не роблять того, до чого закликають тексти.
Коли ви звертаєтеся до своєї аудиторії, гроші поки що лишаються в читачів. Вам треба дуже постаратися, щоб їх переконати віддати ці шарудливі папірці і дзвінкі монетки.
Тому сховайте свій егоїзм у якнайдальший куток, забудьте про нього в момент написання. Тому що, коли ви пишете, навряд чи ви самі є типовим представником цільової аудиторії тексту. Якщо ви прагнете вплинути на те чи інше рішення читача, починайте думати саме про нього. Що його турбує? Чого він хоче домогтися? Яких змін і поліпшень він бажає у своєму житті? Ваша пропозиція – це рішення, яке допоможе читачеві всього цього досягти. Не більше. І я завжди так роблю. Я думаю тільки про читача того або іншого тексту, який ми готуємо для своїх клієнтів.
Я не намагаюся показати всю витонченість свого мистецтва. Я не намагаюся справити враження людини, яка спритно жонглює словами, щоб потім слухати про себе солодкі промови колег.
Я не думаю в стилі «писати треба так, щоб не соромно було помістити роботу у своє портфоліо». Тому, буває, чую від колег оцінки своєї майстерності на зразок «Та нічого особливого, кожен так може».
Авжеж, кожен так може. Але чомусь не кожен так робить.
Зверніть увагу на те, що практично всі ефективні сценарії вступної частини тексту, призначеного продавати, орієнтуються суто на читача і його егоїзм.
1. Формулювання проблеми – так, ми вказуємо на те, що зараз турбує нашу цільову аудиторію.
2. Картина світлого майбутнього – так, ми оперуємо мріями, цілями й бажаннями читачів.
3. Опис ситуації – ми візуалізуємо середовище, у якому перебуває читач, й відразу показуємо, як воно може змінитися в позитивний СКАЧАТЬ